مزایده املاک دولتی به نفع طرح نهضت ملی مسکن

مزایده املاک دولتی به نفع طرح نهضت ملی مسکن به گزارش مرکز املاک، دولت روش های مختلفی شامل واگذاری زمین، توسعه شهر های جدید، نوسازی بافت های فرسوده، پرداخت تسهیلات و مزایده املاک دولتی برای تأمین منابع طرح نهضت ملی مسکن در دستور کار خود دارد که در همین راستا مقرر است دومین مزایده در هفته جاری برگزار می گردد.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، طرح نهضت ملی مسکن با اجرای یک میلیون و ۴۸۰ هزار واحد مسکونی در حال اجراست. در این قالب برنامه های متنوعی شامل ساخت مسکن در شهرهای جدید، روستاها و شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر، پرداخت تسهیلات خودمالکی، نوسازی بافت های فرسوده و واگذاری زمین به خانه اولی ها در دستور کار قرار دارد. دولت هم چنین در قالب طرح جوانی جمعیت به خانوارهای دارای سه فرزند و بیشتر زمین رایگان واگذار می کند.
علاوه بر مشارکت با انبوه سازان و پرداخت وام به متقاضیان، یکی از راهکارهای تامین مالی طرح نهضت ملی مسکن، برگزاری مزایده سراسری فروش املاک و مستغلات است که توسط سازمان ملی زمین و مسکن به انجام می رسد. در هفته های گذشته نخستین مزایده در این چارچوب انجام گرفت و مقرر است این هفته دومین مزایده به اجرا برسد. متقاضیان می توانند نشانی اینترنتی www.setadiran.ir مراجعه کنند.
اطلاعات کامل و تمامی مراحل برگزاری مزایده از دریافت اسناد و شرایط مزایده تا ارائه پیشنهاد شرکت کنندگان در مزایده و بازگشایی پاکت ها و ابلاغ برنده بوسیله درگاه سامانه تدارکات الکترونیک دولت (ستاد) صورت خواهد گرفت.
وزیر راه و شهرسازی بتازگی اعلام نمود که ابزارهای مدیریتی، تولید و عرضه مسکن و همین طور تولید و عرضه گسترده زمین که از هفته جاری در کشور شروع خواهد شد، همگی راهکارهایی است که در مجموعه وزارت راه و شهرسازی در نظر گرفته شده است. بگفته مهرداد بذرپاش تا پایان سال ۵۰۰ هزار قطعه زمین در روستاها به مردم واگذار می شود.
تا اوایل شهریور امسال مجموع یک میلیون و ۴۷۶ هزار و ۹۹۱ واحد نهضت ملی مسکن به مرحله ساخت رسید که ۱۲۳ هزار و ۹۷۲ واحد در قالب نوسازی بافت های فرسوده، ۱۲۴ هزار و ۱۵۴ واحد در دست ساخت برای تامین مسکن کارکنان نیروهای مسلح، ۱۱۹ هزار و ۵۷۹ واحد ظرفیت واحد مسکونی قراردادهای منعقده برای پرداخت تسهیلات ساخت مسکن به اشخاص دارای زمین (خود مالکی) و ۲۹۵ هزار و ۳۱۹ واحد تعداد واحدهای مسکونی در دست ساخت جهت نوسازی مسکن روستایی است.
منبع:

1402/07/08
15:09:12
0.0 / 5
206
تگهای خبر: ابزار , تسهیلات , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین