در ۱۰ ماهه امسال

آهن اسفنجی بیشترین رشد تولید را ثبت کرد

آهن اسفنجی بیشترین رشد تولید را ثبت کرد مرکز املاک: آمار تولید انواع محصولات زنجیره فولاد در ۱۰ ماهه جاری نشان میدهد که میزان تولید در این زمینه تفاوت چندانی با آمار تولید آنها در زمان مشابه سال قبل نداشته و هرچند برای مقاطع طویل و محصولات فولادی کاهش جزئی (زیر ۱۰۰۰ تن) دیده می شود اما برای سایر اقلام فولادی زنجیره افزایش ۰.۱ تا ۹.۱ درصدی دیده می شود که بیشترین آن متعلق به آهن اسفنجی است.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، طبق آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از آغاز سالجاری تا پایان دیماه تولید آهن اسفنجی بیشترین رشد تولید را نسبت به ۱۰ ماهه ابتدایی سال قبل داشته است؛ طی این مدت بالغ بر ۳۰ میلیون تن آهن اسفنجی ساخته شده که نسبت به ۲۷ میلیون و ۵۱۹ هزار تن تولیدی در مدت مدت مشابه سال ۱۴۰۱ رشد ۹.۱ درصدی را نشان داده است.
بعد از آن در ۱۰ ماهه ابتدایی سالجاری، ۴۸ میلیون و ۸۵۳ هزار تن گندله سنگ آهن ساخته شده که حدود ۳۴۷۸ هزار تن بیشتر از میزان تولید آن در مجموع ۱۰ ماهه سال قبل (۴۵ میلیون و ۳۷۵ هزار تن) است و رشد ۷.۷ درصدی را ثبت کرده است.
در مدت مذکور سالجاری در مجموع ۲۷ میلیون و ۹۵ هزار تن فولاد میانی ساخته شده که نسبت به ۲۵ میلیون و ۷۵۵ هزار تن تولیدی در ۱۰ ماهه سال گذشته، پنج درصد بیشتر شده است.
از آغاز سالجاری تا پایان دیماه حدود هفت میلیون و ۵۸۶ هزار تن مقاطع تخت فولادی ساخته شده که ۰.۱ درصد (معادل ۷۰۰۰ تن) بیشتر از میزان تولید آن (هفت میلیون و ۵۷۹ هزار تن) در مدت مشابه سال قبل است.
در جزئیات این مقاطع، تولید ورق گرم ۱.۴ درصد و ورق سرد ۲.۸ درصد نسبت به سال قبل کمتر شده اما میزان تولید ورق پوششدار با رشد ۱۲ درصدی تولید، این کاهش تولید ورق گرم و سرد را جبران کرده و در نتیجه مجموع کل مقاطع تخت فولادی ۰.۱ درصد رشد تولید را ثبت کرده است.
طبق آمار میزان تولید محصولات فولادی در مدت مذکور سالجاری، ۰.۳ درصد کمتر از میزان تولید آن در مدت مشابه سال قبل است. از آغاز سال ۱۴۰۱ تا پایان دی ماه، ۱۸ میلیون و ۲۸۸ هزار تن محصولات فولادی در کشور ساخته شده بود که این رقم در مدت مشابه سالجاری به ۱۸ میلیون و ۲۲۵ هزار تن رسیده است.
همینطور در ۱۰ ماهه نخست سال جاری تولید مقاطع طویل فولادی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۰.۷ درصد کاهش داشته است؛ بر این اساس کاهش تولید در مقاطع طویل فولادی و محصولات فولادی، زیر یک درصد است و چندان قابل توجه نیست.
تولید مقاطع طویل فولادی ۱۰ میلیون و ۶۳۹ هزار تن در مجموع ۱۰ ماهه سال جاری ثبت شده است؛ این درحالیست که در مدت مشابه سال قبل ۱۰ میلیون و ۷۰۹ هزار تن مقاطع طویل فولادی در کشور به تولید رسیده بود.
در جزئیات این مقاطع، با رشد ۸.۵ درصدی یک میلیون و ۱۳۴ هزار تن تیرآهن، با رشد چهار درصدی ۷۲۲ هزارتن نبشی، ناودانی و... و البته با افت ۲.۱ درصدی هشت میلیون و۷۸۳ هزار تن میلگرد در ۱۰ ماهه سالجاری ساخته شده است.1402/11/21
09:31:42
0.0 / 5
148
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین