تابش خبر داد؛

بازسازی مسكن های روستایی با وام نوسازی

بازسازی مسكن های روستایی با وام نوسازی به گزارش مركز املاك رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اظهار داشت در یك دهه اخیر افزون بر یك میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسكونی در روستاهای كشور مقاوم سازی گردیده است.به گزارش مركز املاك به نقل از بنیاد مسكن انقلاب اسلامی، علیرضا تابش افزود: حدود ۱۰۰ هزار واحد مسكونی در قالب مقاوم سازی در روستاهای كشور در دست ساخت است.
وی ادامه داد: در مجموع بانك ها برای ساخت این واحدهای مسكونی روستایی افزون بر ۱۴۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانكی ارزان قیمت به روستاییان پرداخت كردند.
رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی افزود: سال گذشته با كمك دولت و همراهی بانك ها ۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای ساخت واحدهای مسكونی حادثه دیده در روستاهای كشور پرداخت شد.
تابش اظهارداشت: در همین مدت نیز ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض برای كمك به حادثه دیدگان روستایی ناشی از زلزله و سیل پرداخت شد.
وی تأكید كرد: دولت كمك زیادی به بنیاد مسكن انقلاب اسلامی به خصوص در مقاوم سازی مسكن روستایی داشت و این مساعدت همچنان تداوم دارد.
تغییر كاربری اراضی كشاورزی استان های شمالی بافت روستایی را تغییر داده است
رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی از تغییر كاربری و ساخت و سازهای غیرمجاز و كوچك سازی اراضی روستایی در استان های شمالی كشور انتقاد كرد و گفت: كوچك سازی اراضی كشاورزی و تغییر كاربری آن برای ساخت خانه های ویلایی در قالب گردشگری فاجعه بار است.
تابش افزود: ساخت و سازهای غیرمجاز و تغییر كاربری اراضی برای ساخت خانه های ویلایی در قالب گردشگری و تفرجگاه مسافری در این استان ها، بافت روستایی را دچار مشكل كرده است.
وی اضافه كرد: به نظر می رسد باید مدیریت ارشد استان های حاشیه خزر برای ساماندهی این اقدامات پیش قدم شده و بنیاد مسكن انقلاب اسلامی نیز در این زمینه به مدیران این استان ها كمك خواهد كرد.
رئیس یبناید مسكن تداوم مقاوم سازی مسكن روستایی و ساخت مسكن محرومان را از دیگر برنامه های این نهاد انقلاب اسلامی اعلام و بر تسریع در ساخت مسكن محرومان به عنوان یكی از وظایف اصلی بنیاد تأكید كرد.
 

1396/05/18
14:56:28
5.0 / 5
5551
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین