معاون مركز آمار اعلام كرد:

افزایش ساخت و سازهای ساختمانی

افزایش ساخت و سازهای ساختمانی مركز املاك: معاون طرح های آماری و آمارهای ثبتی مركز آمار ایران اظهار داشت آمارهای ساخت و ساز، علائم خروج از ركود در بخش ساختمان را تائید می نماید.به گزارش مركز املاك به نقل از صدا و سیما، علیر ضا زاهدیان گفت: در زمستان ۱۳۹۵، تعداد واحدهای مسكونی پیش بینی شده در پروانه های ساختمانی صادرشده با ۹.۹ درصد رشد مواجه بوده است و در شهر تهران نیز این تعداد با ۲۵.۵ درصد رشد، به ۱۸۵۰۸ واحد مسكونی افزایش یافته است.
معاون طرح های آماری و آمارهای ثبتی مركز آمار ایران، با اشاره به نتایج طرح آمارگیری از نیروی كار در بهار ۱۳۹۶ گفت: نتایج این طرح نشان می دهد تعداد شاغلین بخش ساختمان با افزایش ۹۶۱۳۷ نفری نسبت به بهار ۱۳۹۵ همراه بوده است.
بنابراین آمارهای حاصل از دو منبع آماری متفاوت، علائم خروج بخش ساختمان از ركود را تایید می كنند.
زاهدیان گفت: علاوه بر این انتظار می رود در فاصله ای حدود ۱ تا ۳ ماه بخش هایی از صنعت كه مرتبط به بخش ساختمان هستند نیز از رشد ساخت و ساز تاثیر مثبت بگیرند.
وی افزود: با توجه به این كه طبق آمارهای سازمان ثبت احوال كشور از سال ۱۳۸۹ به بعد تعداد ازدواج های سالیانه به دلیل كاهش تعداد جوانان ورودی به سن ازدواج روند نزولی داشته است، اگر گروه سنی اصلی ورود به سن ازدواج را ۲۰ تا ۲۴ سالگی در نظر بگیریم این روند نزولی ۵ سال دیگر نیز ادامه خواهد داشت بنابراین احتمال جهش قیمت واحدهای مسكونی طی ۵ سال آینده بسیار پایین است.
 

5.0 / 5
4887
1396/05/26
23:36:43
این پست مرکز املاک را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین