یك مقام وزارت راه و شهرسازی:

حفظ بافت های تاریخی شهرها

حفظ بافت های تاریخی شهرها به گزارش مركز املاك مشاور معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: شهرداری های شهرهای برخوردار از بافت تاریخی در سراسر كشور همچون شهرداری شیراز باید برای حفظ این بافت ها تلاش و كوشش دو چندان داشته باشند.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایرنا حمید عرفانیان، پنجشنبه در نشست هم اندیشی شورای سیاستگذاری برگزاری چهارمین دوره كارگاه مسابقه طراحی و ساخت قوام الدین شیرازی در شیراز اضافه كرد: اینكه در شهرهایی مانند شیراز، مشهد و تبریز، نهضتی با عنوان تخریب بافت های تاریخی وجود دارد بسیار ناخوشایند است، تخریبی كه بدون اندیشیدن به جایگزین انجام می گردد.
وی، در مورد برگزاری كارگاه مسابقه طراحی و ساخت قوام الدین شیرازی در شیراز بعنوان مهد فرهنگ و تمدن ایران اظهار داشت: چنین رویدادهایی در جهان در 2 سطح آكادمی و حرفه ای برگزار می گردد.
او اظهار نمود: افزون بر این، چنین برنامه ای در فضای عمومی جامعه هم علاوه بر اینكه تاثیر مطلوبی بر معماری و شهرسازی دارد می تواند خلا مناسبت های تفریحی را هم پُر كند.
شهردار شیراز هم، با اشاره به حمایت این نهاد از برگزاری این مسابقه اظهار داشت: امیدواریم این حركت و حركت های مشابه آن به یك رویداد تبدیل گشته و جریان سازی مناسبی را رقم بزند.
حیدر اسكندرپور اضافه كرد: مكتب شیراز در حوزه های مختلف حرف های بسیاری برای گفتن دارد و باید به آنها بیشتر توجه داشت.
وی ادامه داد: باید از ظرفیت ها و قابلیت های كلانشهر شیراز برای تقویت و رونق اقتصاد گردشگری، بهره گیری بیشتری داشته باشیم.
او اظهار نمود: بدون شك چنین رویدادهایی می تواند نتایج مثبتی در بخش های مختلف برای شیراز به دنبال داشته باشد و به رونق اقتصادی شهر كمك نماید و در این مسیر می توان از ظرفیت دانشگاه ها هم بهره برد.
وی، بر ضرورت حفظ آثار برگزیده كارگاه مسابقه طراحی و ساخت قوام الدین شیرازی هم تصریح كرد و اظهار داشت: پیش بینی فضایی مناسب برای حفظ و نمایش این آثار می تواند یك سیر تاریخی را رقم زده و زمینه ساز جذب توریست در سال های آتی شود.
چهارمین دوره كارگاه مسابقه قوام الدین شیرازی مقرر است همانند دوره های پیشین در اردیبهشت ماه 97 و در 2 بخش كارگاه آموزشی و مسابقه طراحی و معماری در شیراز برگزار گردد.
قوام الدین معمار شیرازی و برادرش غیاث الدین هر 2 از معماران بنام دوره تیموریان بودند. تیموریان از سال 771 تا سال 911 هجری قمری به مدت 140سال حكومت كردند.


 

1397/01/23
20:01:06
5.0 / 5
4886
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین