یك مقام مسئول ؛

اندیشه با قطارحومه ای به تهران وصل می شود، برقی كردن قطار ۳شهرجدید

اندیشه با قطارحومه ای به تهران وصل می شود، برقی كردن قطار ۳شهرجدید مركز املاك: مدیركل دفتر حمل و نقل و ترافیك شركت عمران شهرهای جدید اظهار داشت: راه آهن شهرجدید اندیشه-شهریار-شهرقدس-تهران با مشاركت شركت راه آهن و شركت شهرهای جدید در حال احداث است.به گزارش مركز املاك به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا توكلی درمورد پروژه احداث قطار برقی حومه ای شهر جدید بهارستان بیان كرد: این پروژه به طول ۱۴ كیلومتر متصل كننده كلانشهر اصفهان به شهر جدید بهارستان بوده كه هم اكنون عملیات روسازی آن شروع شده و امید است در انتها سال ۹۸ به بهره برداری برسد.
توكلی درمورد پروژه قطار برقی شهر جدید گلبهار هم بیان كرد: این پروژه به طول ۴۶ كیلومتر دارای خصوصیت های منحصر به فردی است كه هم اكنون مسیر احداث آن تملك، عملیات زیرسازی پروژه به اتمام رسیده و هم اكنون آماده اجرای مرحله روسازی و پیگیری اجرایی شدن فاینانس است.
به گفته وی شركت عمران شهرهای جدید هم اكنون با پیمانكار و شركت چینی در حال رایزنی است تا شرایط لازم برای عملیاتی شدن فایناس در سال ۹۷ فراهم گردد، پروژه ای كه در انتها بخش مهمی از بار ترافیكی مسیر گلبهار ـ مشهد را از روی جاده بر ریل منتقل خواهد نمود.
وی در این خصوص هم اضافه كرد: گفتنی است خط مذكور به گونه ای طراحی شده است كه قطار گرگان به سمت مشهد هم در آینده بر روی همین خط طی مسیر خواهد نمود.
این مقام مسئول در ادامه از انجام طرح مطالعاتی قطار برقی حومه ای سهند ـ تبریز اطلاع داد و اظهار داشت: در صورت اجرایی شدن این خط و تكمیل آن حجم سنگین ترافیك موجود بین دو شهر مذكور تا حد بالایی برطرف خواهد شد، ترافیكی كه بطور قطع با سكونت تمامی اهالی شهر جدید سهند تا حد قابل توجهی تشدید خواهد شد.
مدیركل دفتر حمل و نقل و ترافیك شركت عمران شهرهای جدید با اشاره به هزینه بالای پروژه برقی كردن قطارهای حومه ای در كشور بیان كرد: از این رو تلاش می نماییم از ظرفیت خالی خطوط ریلی موجود در شركت راه آهن جهت حمل نقل بین شهر مادر و شهر جدید استفاده نماییم كه برای نمونه هم اكنون به دنبال اجرایی كردن این مهم در شهر جدید مهاجران با اتصال به خط ریلی اراك و استفاده از آنتنی از خط ریلی ایستگاه ابومسلم واقع در مسیر راه آهن نیشابور ـ مشهد به شهر جدید بینالود هستیم.
وی ادامه داد: در این راستا می خواهیم تا برای شهر جدید شیرین شهر هم با اتصال به ایستگاه حمید از ظرفیت ریلی خط سراسری اهواز ـ خرمشهر استفاده نماییم ضمنا در استان تهران اتصال شهر جدید اندیشه ـ شهریار ـ شهرقدس - تهران با مشاركت شركت عمران شهرهای جدید و شركت راه آهن در حال پیگیری است.
این مقام مسئول در ادامه در مورد مشكلات حمل و نقل درون شهری هم در شهرهای جدید اظهار داشت: طبق صدمه شناسی انجام شده در این حوزه تصمیماتی را اتخاذ و نسبت به نصب علائم و خط كشی معابر مواردی را به شهرداری و شهرهای جدید ابلاغ كردیم و خواهان رسیدگی به این مورد شدیم.
وی در این باره اضافه كرد: درحال حاضر خیلی از شهرهای جدید در حال تهیه طرح ساماندهی حمل و نقل عمومی هستند كه بطور قطع یكی از نیازهای اصلی مردم ساكن در این نواحی به حساب می آید.
به گقته توكلی برپایه سیاست های پیش رو حركت به سمت پیاده مداری و حمل نقل پاك و استفاده از دوچرخه جهت سفرهای درون شهری در شهرهای جدید از اولویت برخوردار خواهد بود.

1397/02/17
14:57:30
5.0 / 5
4395
تگهای خبر: احداث , شركت , عمران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین