۵۰ درصد پروازهای حج را سعودی ها انجام می دهند

۵۰ درصد پروازهای حج را سعودی ها انجام می دهند مركز املاك: معاون عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی با اشاره به برگزاری جلسه هماهنگی عملیات حج در این سازمان اظهار داشت: تمام بخش های درگیر در عملیات حج اقدامات اولیه خویش را شروع كرده اند.به گزارش مركز املاك به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مرتضی دهقان از برگزاری جلسه هماهنگی عملیات حج در این سازمان اطلاع داد و اظهار داشت: در این جلسه رییس سازمان هواپیمایی كشوری، رییس سازمان حج و زیارت، نمایندگانی از شركت فرودگاه ها، فرودگاه امام خمینی (ره) و شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران حضور داشتند.
وی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد فرودگاه ها زیرساخت های فرودگاهی خویش را را برای انجام هرچه بهتر عملیات حج آماده و جلسه های كمیته های تسهیلاتی ویژه پروازهای حج را با مشاركت همه ذی نفعان همچون نمایندگان حج و زیارت در استان ها برگزار كنند.
دهقان اضافه كرد: از شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هم خواسته شد كه بخشی از ناوگان خویش را برای این امر اختصاص دهد. همینطور مقرر شد سازمان حج و زیارت برنامه های پروازی را كه با هماهنگی شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و طرف سعودی آماده می كند، در اختیار بخش های مختلف قرار دهد.
معاون عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی كشوری از سهم ۵۰ درصدی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در پروازهای حج اطلاع داد و اظهار داشت: امسال ۵۰ درصد سهمیه انتقال حجاج برای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و ۵۰ درصد برای طرف سعودی است. سازمان حج و زیارت باید با هر دو طرف قراردادهای خویش را منعقد كند كه كارهای اولیه آن انجام شده است.
دهقان اضافه كرد: هواپیمایی سعودی اقدامات اولیه خویش را برای دریافت مجوز پرواز به ایران آغاز كرده است. ایران ایر هم در هر دو كشور مكاتبه كرده و پیگیر مجوزهای پروازی است.
این مقام مسئول در سازمان هواپیمایی كشوری برنامه ریزی برای انجام عملیات حج را دشوار دانست و اظهار داشت: در پروازهای حج باید در بازه زمانی كوتاهی تعداد زیادی پرواز حج برگزار گردد. این اتفاق به خاطر محدودیتی كه در فرودگاه های جده و مدینه برای شركت های هواپیمایی در گرفتن زمان پرواز یا «اسلات» تولید می كنند، رخ می دهد. این محدودیت ها مختص ایران نیست و به خاطر حجم زیاد پروازها در این دو فرودگاه درباره همه كشورها صادق است.
وی اضافه كرد: برای دریافت اسلات در فرودگاه های جده و مدینه محدودیت هایی وجود دارد و ما باید بتوانیم خودمان را با محدودیت هایی كه كشور عربستان تولید می كند، تطبیق دهیم.
دهقان همزمانی پروازهای حج با پروازهای تابستانی را از دیگر علل حساس بودن این عملیات بر شمرد و اظهار داشت: حج تمتع امسال با پروازهای تابستانی مصادف است. ازاین رو لازم است كه فرودگاه ها، شركت های هواپیمایی و هم سایر سرویس دهندگان مانند پلیس فرودگاه ها، سپاه حفاظت هواپیمایی، واحد سوختگیری، هندلینگ و... خویش را به صورت مضاعف آماده كرده تا بتوانند به زائران بیت الله حرام خدمت رسانی كنند.

1397/03/25
14:11:14
5.0 / 5
4326
تگهای خبر: تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین