سفارش آخوندی به سیاستمداران برای پشتیبانی از دولت

سفارش آخوندی به سیاستمداران برای پشتیبانی از دولت مركز املاك: وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: دولت در شرایط خروج آمریكا از برجام در برابر دشمن خارجی ایستاده و سیاستمداران و سایر قوا باید از دولت با صدای واحد حمایت كنند.به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، عباس آخوندی در مراسم افتتاحیه ششمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی و صنایع وابسته كه پیش از ظهر امروز در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران با حضور وزرای صنعت و دفاع و هم معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار شد، اظهار نمود: این نمایشگاه در شرایط جدید سیاسی و اقتصادی ایران برگزار می گردد. در این شرایط آمریكا از توافق برجام خارج شده و موانعی را برای كشورمان بوجود آورده است.
به گفته وزیر راه و شهرسازی دولت آمریكا می خواهد موانعی را برای پیشرفت اقتصاد ایران بر سر راه ما قرار دهد و بطور قطع خروج چنین كشور قدرتمندی همچون آمریكا از برجام می تواند تلاطم هایی را در اقتصاد جهانی تولید كند و نمی توان این مورد را انكار كرد.
آخوندی مهمترین نكته در این وضعیت را تعهد سایر كشورهای عضو ۱+۵ به برجام عنوان و خاطرنشان كرد: برجام می تواند صلح و امنیت بین الملل را تنظیم كند و از نظر تعاملات اقتصادی برای كشورمان سهولت به همراه داشته باشد. سیاست ایران از ابتدا كاملا روشن بود و ما طبق قانون به تعهدات خود پایبند هستیم و این پایبندی خود به تعهدات را تا زمانی كه سایر كشورهای عضو مانند ایران رفتار متعهدانه داشته باشند ادامه خواهیم داد.
وزیر راه در ادامه به بحث نمایشگاه ریلی اشاره نمود و خاطرنشان كرد: این نمایشگاه باوجود فشارهای دولت آمریكا با حضور سایر كشورها برگزار گردید و برای ما رفتار متعهدانه سایر كشورهای عضو ۱+ ۵ و امضاكننده برجام در خصوص حضور در این نمایشگاه بسیار مهم بود.
آخوندی با اشاره به حضور ۱۸ كشور در نمایشگاه صنایع ریلی تصریح كرد: ۹۰ شركت خارجی به این نمایشگاه آمده اند كه حاوی این پیام است كه در این شرایط هم ایران با دنیا با زبان مثبت در تعامل است؛ ضمن اینكه دنیا برای حفظ این توافق اهمیت زیادی قائل است چون كه می تواند ضامن صلح منطقه باشد.
آخوندی سپس از سایر فعالان سیاسی درخواست نمود كه در شرایط سخت و حساسی كه كشور قرار دارد، در بیان نظرات خود دقت داشته باشند چون كه رئیس جمهور و دولت دوازدهم در هر حال در صف مقدم اداره كشور قرار دارند و با گستاخی های آمریكا مبارزه می كند. ادامه این شرایط نیاز به انسجام داخلی دارد و اظهارات تندروانه می تواند بر مردم و سرنوشت كشورمان آثار منفی بگذارد.
به گفته وزیر راه شرایط حساس فعلی می طلبد تا صدای واحد از هر سه قوه و سیاستمداران دلسوز به گوش برسد. هر چند باب گفتگو و انتقاد باید باز باشد و از ستیز داخلی پرهیز شود چون كه اینگونه ستیزها به سود دشمن است.وزیر راه و شهرسازی با تاكید بر اینكه توسعه ریلی در ایران بالاتر از یك ابلاغ یا تهیه برنامه بوده و به صورت جدی در دستور كار قرار دارد، اضافه كرد: دسترسی به فناوری های مدرن، حركت به سمت راه آهن پرقدرت و بازسازی شبكه موجود همراه با افزایش ظرفیت حمل و نقل ریلی، جزو اولویت های توسعه راه آهن قرار دارد.وی با تاكید بر اینكه سالانه ۴۷ میلیون تن بار در شبكه ریلی حمل می گردد كه یك ركورد محسوب شده و این ركورد ادامه خواهد یافت، خاطرنشان كرد: برای افزایش ظرفیت حمل بار با قطار، شبكه موجود باید به چشمه های بار متصل شود و مراكزی كه بار انبوه تولید می كنند، كالای خویش را با قطار جابجا كنند.به گفته آخوندی، برای آنكه شبكه فعلی به چشمه های بار متصل شود، نیازمند احداث ۳۰۰ كیلومتر خط آهن در قطعات ۲ تا ۲۰ كیلومتری هستیم. این در شرایطی است كه سیستم در این خصوص مقاومت جدی نشان داده است. برای رسیدن به این وضعیت، باید نگاه به حمل و نقل تغییر یابد.وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه سالانه ۱.۷ میلیارد سفر در كشور انجام می شود، اضافه كرد: ۷ میلیون سفر از این حجم مسافرت ها در حومه كلانشهرها است كه باید بازار اصلی این جابجایی، حمل و نقل ریلی باشد؛ درحالی كه نظام شهرسازی ما مبتنی بر جاده است ولی باید به ریل پایه تغییر یابد كه این برنامه از دو سال پیش شروع شده است.وی خاطرنشان كرد: اساسنامه شركت حمل و نقل ریلی حومه به تصویب هیأت وزیران رسید و برای توسعه حمل و نقل حومه ای ریل پایه ۲، ۳ و ۴ خطه كردن خطوط ریلی را در حومه كلانشهرها شروع كرده ایم. همزمان با توسعه حمل و نقل حومه ای، احداث خط آهن سریع السیر تهران ـ قم ـ اصفهان شروع شده است.آخوندی در انتها تصریح كرد: در ششمین نمایشگاه حمل و نقل ریلی برای نخستین بار قرارداد تأمین مالی ریلی با استفاده از بازار سرمایه و با تضمین شركت راه آهن به امضا خواهد رسید.

1397/03/29
15:36:16
5.0 / 5
4339
تگهای خبر: احداث , توسعه , تولید , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین