50 معتاد بهبود یافته در كهگیلویه و بویراحمد شاغل شدند

50 معتاد بهبود یافته در كهگیلویه و بویراحمد شاغل شدند مركز املاك: یاسوج- معاون سیاسی و امنیتی استاندار كهگیلویه و بویراحمد با اشاره به لزوم تولید اشتغال پایدار برای بهبود یافتگان اعتیاد، اظهار داشت: از ابتدای امسال تابحال برای 50 نفر بهبود یافته اشتغال بوجود آمد كه این میزان در سال قبل 35 نفر بود.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایرنا، سید محمدكاظم نظری روز چهارشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر كهگیلویه و بویراحمد در یاسوج تصریح كرد: این امر تأثیر بسزایی در كاهش گرایش و بازگشت معتادان به اعتیاد خواهد داشت.
وی اضافه كرد: تسریع در روند پرداخت تسهیلات تولید اشتغال برای بهبود یافتگان توسط بانك های متولی ضروری می باشد و این در شرایطی است كه برخی بانك ها برای ضمانت و عرضه اسناد از جانب بهبود یافتگان همكاری لازم را ندارند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار كهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: همینطور تسهیلات اشتغال روستایی با سود 6 درصد ظرفیت بسیار خوبی است كه كمك بسیار شایانی به اشتغال پایدار بهبود یافتگان می كند.
نظری با اشاره به سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر، بیان كرد: این مهم فرصت ویژه ای است كه می توان توجه جامعه را به آن جلب كرد و از زوایای گوناگون به پدیده شوم اعتیاد پرداخت.
وی عنوان كرد: وضعیت كهگیلویه و بویراحمد در زمینه استفاده از مواد مخدر در جامعه رو به بهبود بوده به گونه ای كه ضریب شیوع اعتیاد در این استان 2 درصد بوده كه كمتر از میانگین كشوری است و جزء استان های پاك به حساب می آید.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار كهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان كرد: همینطور اعتیاد تزریقی معتادان در این استان كاهش چشمگیر داشته و معتاد متهاجر هم به صورت كامل وجود ندارد.
وی اضافه كرد: در جهت كاهش گرایش به اعتیاد در جامعه باید تلاش شود كه فضا به سمت نشاط و پویایی به پیش برود.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر كهگیلویه و بویراحمد هم اظهار داشت: افراد فوت شده ناشی از مصرف مواد مخدر در این استان در سال 95 حدود 27 نفر بوده كه در سال 96 به 24 نفر رسیده است.
ناصر رضایی تصریح كرد: هم اینك 43 مركز درمان اعتیاد در استان وجود دارد كه از این تعداد 11 مورد دولتی و 32 مورد هم خصوصی بوده كه افزایش مراكز دولتی در سال 96 حدود 19 درصد رشد داشته است.
رضایی بیان كرد: تابحال حدود 12 هزار معتاد در كهگیلویه و بویراحمد شناسایی شده است.
سال گذشته یك هزار و 864 نفر معتاد و فروشنده مواد مخدر در این استان دستگیر و روانه زندان شدند.
سال گذشته چهار هزار و 693 كیلوگرم انواع مواد مخدر در كهگیلویه و بویراحمد كشف و ضبط شد كه نسبت به مدت مشابه 6 درصد افزایش داشته است.
9868/6110


1397/03/30
14:17:12
5.0 / 5
4445
تگهای خبر: استان , بانك , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین