مهر خبر می دهد؛

پرواز ۵ ای تی آر تازه نفس فردا بر فراز مهرآباد

پرواز ۵ ای تی آر تازه نفس فردا بر فراز مهرآباد مركز املاك: در حالیكه در داخل كشور همچنان بحث بر سر عامل سقوط هواپیمای یاسوج میان موافقان و مخالفان ای تی آر بالاست، هما توانست ۳ روز بعد از اعمال تحریم های حمل و نقلی، ۵ فروند ای تی آر وارد كشور كند.به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اعلام نمود با هماهنگی های به عمل آمده مقرر است فردا ۱۴ مرداد ماه ۵ فروند هواپیمای ای تی آر با استفاده از فرودگاه مهرآباد وارد كشور شود.
به نظر می رسد این آخرین سری از ۲۰ فروند ای تی آر ۷۲-۶۰۰ هایی است كه ایران ایر در ماجرای برجام با شركت هواپیماسازی ایتالیایی ـ فرانسوی ای تی آر قرارداد آنها را امضا كرد. تا قبل از این ۸ فروند ای تی آر وارد كشور شده بود كه با این ۵ فروند، به ۱۳ فروند رسید. با عنایت به رایزنی های طولانی مجموعه مدیریت هما و تیم خرید هواپیما به ریاست اصغر فخریه كاشان مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل با مجموعه هواپیماسازی ای تی آر و تلاش های آنها برای تحویل هرچه سریعتر ای تی آرهای باقی مانده، مقرر است باز هم چند فرودگاه كوچك و شهرهای كمتر برخوردار دیگر از نعمت حمل و نقل هوایی ارزان بهره مند شوند.
گفتنی است تحریم های حمل و نقلی و فروش قطعات هواپیما به ایران از ۱۱ مرداد شروع شده بود و هما می تواند در سومین روز از آغاز تحریم های جدید ضد ایران، ۵ فروند ای تی آر وارد كشور كند.
این پیروزی ایران ایر در حالی است كه مدیرعامل ای تی آر اعلام نموده بود به دنبال مذاكره با اوفك (اداره كنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریكا) هستیم تا بتوانیم تعدادی از ای تی آر ۷۲-۶۰۰ هایی كه برای هما آماده سازی كرده ایم را در اختیار آنها قرار دهیم.

فخریه كاشان: به دنبال دریافت مجوز خاص اوفك برای ای تی آر های تولید شده هستیم
همچنین فخریه كاشان هم چندی پیش در گفت وگو با خبرنگار مهر از تلاش وزارت راه و شهرسازی و مدیریت ایران ایر برای دریافت مجوز خاص از اوفك برای وارد كردن چند فروند ای تی آر اطلاع داده بود.
وی اظهار كرده بود: اجرای این كار نیاز به دریافت مجوز جدید و خاص از اوفك دارد چراكه مجوز قبلی اوفك برای فروش هواپیما به ایران به دنبال امضای برجام، با خروج یك طرفه دولت ترامپ از این معاهده بین المللی، باطل شده است.
تلاش های هما جهت راه اندازی پروازهای محلی به فرودگاه های كوچك با استفاده از وَن های هوایی (ای تی آر) در حالی است كه در داخل برخی مدیران مرتبط یا بی ارتباط با صنعت هوانوردی، ای تی آر را عامل سقوط سانحه یاسوج می دانند و با استناد به این موضوع، تلاش های وزارت راه و شهرسازی و هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برای وارد كردن ای تی آر به جای اتوبوس های هوایی (ایرباس) و غول های آسمان (بوئینگ) را مورد نكوهش قرار می دهند.


1397/05/14
14:33:33
5.0 / 5
4632
تگهای خبر: شهرسازی , فروش , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین