كارخانه مواد شیمیایی درشهرك صنعتی شیراز آتش گرفت

كارخانه مواد شیمیایی درشهرك صنعتی شیراز آتش گرفت مركز املاك: شیراز- آتش سوزی در كارخانه مواد شیمیایی واقع در شهرك صنعتی شیراز صبح جمعه رخ داد كه نیروهای 9 ایستگاه آتش نشانی شیراز بعد از حدود سه ساعت آن را خاموش كردند.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایرنا، فرمانده ارشد عملیات سازمان آتش نشانی شیراز جمعه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این حادثه ساعت سه و 54 دقیقه صبح امروز رخ داد كه بعد از تماس شهروندان با سامانه 125 آتش نشانانی ماموران ایستگاه های 16، 18، 3، 15، 14، 17، 9، 13و ایستگاه پنج به همراه و خودروهای حامل دستگاه تنفسی، چندین دستگاه تانكر آب، خودرو فوماتیك و خودروهای پشتیبانی با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی شیراز به سمت شهرك صنعتی شیراز حركت كردند.
مهدی زارع اضافه كرد: كارخانه تولید تینر و مواد شیمیایی كه تعداد زیادی مخزن های چند هزار لیتری با كاربری نگهداری مواد شیمیایی در آن موجود بود، دچار آتش سوزی گسترده شده بود و دود بسیار غلیظی از زیر سقف انبار خارج می شد.
وی افزود: در زمان رسیدن نیروهای آتش نشانی شیراز به علت گستردگی و هم جواری این كارخانه با كارخانه های مواد شیمیایی دیگر به سرعت عملیات ارزیابی و اطفای محل شروع شد.
فرمانده عملیات سازمان آتش نشانی افزود: انبار مواد شیمیایی كاملا شعله ور بود و براثر حرارت بسیار زیاد و وجود مواد شیمیایی قابل اشتعال، صدای انفجارهای بزرگ و مهیب از داخل انبار شنیده می شد.
زارع تصریح كرد: شعله های سركش آتش در حال سرایت به انبارهای مجاور بود كه نیروهای آتش نشانی بعد از ایمن سازی، با استفاده از لوله های آبرسانی، از چندین سمت مشغول مهار زبانه های آتش شدند.
وی افزود: به دلیل انبار و نگه داری الكل متانول و تینر در مخازن چند هزار لیتری در جای جای كارخانه و پخش شدن این مواد آتش زا در سراسر محل حادثه شعله های آتش به سرعت به تمام نقاط سرایت كرده بود كه آتش نشانان از چند جهت شعله های آتش را كنترل كردند و مانع سرایت به كارخانه های اطراف شدند.
وی عنوان كرد: این وضعیت در حالی بود كه هر لحظه به علت انفجارهای مهیب شعله های آتش گسترده تر می شد و جان آتش نشانان را به خطر می انداخت.
زارع تصریح كرد: در این حادثه به هیچ یك از شهروندان آسیبی نرسید و آتش نشانان در یك عملیات نفسگیر و با تلاش همه جانبه و از خودگذشتگی آتش سوزی را قبل از سرایت به انبارهای مجاور مهار و خاموش كردند.
به قول مسئولان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز علت وقوع این حادثه در دست بررسی می باشد.
9873 /1876


1397/05/19
00:06:20
5.0 / 5
4174
تگهای خبر: خانه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین