جشن عاطفه ها تقسیم مهربانی

جشن عاطفه ها تقسیم مهربانی مركز املاك: زنجان - جشن عاطفه ها فرصتی برای عشق ورزی، مهربانی و هدیه لبخند به كسانی است كه نیازمند دستان گرم همنوعشان هستند، و از همه مهمتر دستگیری و كاهش آلام دردهای دانش آموزان محروم است.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایرنا، جشن عاطفه ها هرسال و همزمان با شروع سال تحصیلی و با هدف جلب مشاركت های مردمی در نقاط مختلف كشور برگزار می گردد و این رخداد مهم و معنوی نمادی از انسان دوستی و گسترش فرهنگ نیكوكاری در میان اقشار مختلف مردم حكایت دارد.
امروز /پنجشنبه/ مرحله نخست جشن عاطفه ها در این استان و سراسر كشور شروع شده و در این میان دانش آموزان محروم در آستانه سال تحصیلی جدید چشم به راه دستهای نوازشگر انسانهایی هستند كه همواره به بهانه ای می خواهند مهربانی را بین خود و دیگر همنوعان خود تقسیم كنند.
جشن عاطفه ها بعنوان یك تالار عظیم عاطفه های انسانی و ترویج احسان نیكوكاری معنا می گردد كه در این دوره هم مشاركت ها بیش از گذشته تجلی می یابد.
یك شهروند زنجانی كه با فرزند چهار ساله خود برای كمك به دانش آموزان نیازمند در یكی از پایگاههای كمیته امداد شهر حضور یافته بود، در ارتباط با جشن عاطفه ها اظهار داشت: كمك به همنوع بخصوص دانش آموزان نیازمند در آستانه سال نو اقدامی پرارزش بوده و باعث می گردد كه یك احساس رضایت درونی شكل بگیرد.
وی افزود: پسر چهار ساله ام را خداوند بعد از 11 سال اعطا كرد، و همواره به انجام كارهای خیرخواهانه تشویق می كنم كه این كار می تواند به دیگران هم منتقل شود.
یك شهروند دیگر هم با اشاره به اینكه جشن عاطفه ها جشن همدلی و پیوند دلها به حساب می آید افزود: با عنایت به مشكلات اقتصادی وظیفه انسانی خویش را می دانم با كمك نقدی خود بخشی از نیاز نیازمندان را برطرف كنم.
وی تصریح كرد: طی این جشن و كمك های مادی و غیر مادی به دانش آموزان بی بضاعت باعث می گردد این گروهها بتوانند با دریافت این كمك ها سال تحصلی بهتری را آغاز كنند.
به گفته مدیر كل كمیته امداد امام خمینی(ره) استان جشن عاطفه ها بیست و چهارمین سال خویش را در حالی سپری می كند كه با نگاهی به این سال ها می توان مشاركت روز به رشد هموطنان و هم استانی ها را بخوبی مشاهده كرد.
هدایت صفری اضافه كرد: مرحله اول جشن عاطفه ها امروز/پنجشنبه/ با هدف جمع آوری كمك های خیران برای دانش آموزان تحت حمایت این نهاد و با شعار 'لبخند مهر، بسته به مهر شما' در میادین و معابر سطح شهرها شروع شده است.
وی یادآوری كرد: با عنایت به برنامه ریزی انجام گرفته، در جشن عاطفه های امسال پایگاههایی برای جمع آوری كمك های خیران و نیكوكاران زنجانی در میادین، معابر، میعادگاه های نماز جمعه و مدارس در نظر گرفته شده است.
این مسئول افزود: بر این اساس این جشن در 2 مرحله 15 و 16 شهریور شامل 575 پایگاه در میادین، سطح معابر و میعادگاههای نماز جمعه) و مابقی آن هم روز 11 مهر همزمان با آغاز بازگشایی مدارس برپا خواهد شد.
وی بیان كرد: مرحله دوم جشن عاطفه ها هم طی مهر امسال هم در 894 مدرسه استان برگزار می شود كه در مجموع 2 مرحله یكهزار و 469 پایگاه در سطح استان مستقر و كمك های مردمی را جمع آوری خواهند كرد.
صفری اضافه كرد: جشن عاطفه های استان از 40 روز گذشته و با استفاده از بسترهای الكترونیكی و دفاتر كمیته امداد در استان زنجان شروع شده و تا كنون حدود پنج میلیارد ریال بصورت نقدی و غیر نقدی توسط خیران استان جمع آوری شده است.
وی تصریح كرد: سال قبل مردم خیر و نیك اندیش استان زنجان 14 میلیارد 400 میلیون ریال بصورت نقدی و غیرنقدی در قالب جشن عاطفه ها كمك كردند كه پیش بینی می گردد كه این رقم با برگزاری این جشن امسال به 19 میلیارد ریال برسد.
مدیر كل كمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان افزود: هم اكنون سه هزار و 558 دانش آموز و دانشجو تحت حمایت این نهاد در استان زنجان وجود دارد كه امیدواریم با مشاركت خیران نیاز تحصیلی مورد نیاز این گروه از جامعه هدف جشن عاطفه ها تامین گردد.
وی بیان كرد: هم استانی ها در صورت عدم دسترسی به پایگاهها می توانند از بسترهای الكترونیكی با كد دستوری #1*8877*، تلفن گویای 0968877، شماره حساب 1212 بانك ملی و شماره سیبای 0108640425009 نرم افزار سكه، سنا به منظور واریز كمك های نقدی و غیرحضوری به دانش آموزان نیازمند در جشن عاطفه ها پیشگام شوند.

** با مشاركت مردم هیچ دانش آموز تحت پوشش از تحصیل باز نمی ماند
وی ابراز امیدواری كرد كه با مشاركت خیرین و مردم هیچ دانش آموزی به لحاظ نیاز از ادامه تحصیل بازنماند كه با اعتبارات كنونی اختصاص یافته هم برای گروههای هدف تحت پوشش كیف و لوازم التحریر تهیه شده كه تا چند روز آینده تحویل آنان خواهد شد.
صفری اضافه كرد: بر این اساس وجوهات و مبالغ جمع آوری شده طی برگزاری جشن عاطفه ها طی امروز و فردا شمارش و ثبت و اویل هفته به حساب سرپرست خانوار ها واریز می گردد.
وی بیان كرد: كالاهای غیر نقدی هم بعد از قیمت گذاری و ضبط و ثبت هم ار روز/شنبه / هفته آینده و حداكثر پیش از بازگشایی مدارس در میان دانش آموزان نیازمند توزیع خواهد شد.
این مسئول افزود: هم اكنون بسترهای الكترونیكی برای مشاركت های مردمی در حوزه های مختلف بخصوص در جشن عاطفه ها راه اندازی شده و بر مبنای پیش بینی برنامه پنجساله ششم كمیته امداد كشور بر این مبنا قرار دارد كه 80 درصد وجوهات نقدی از این طریق به كه مزایای مختلفی دارد اما تا نهادینه شدن آن فاصله بسیاری وجود دارد.
صفری اضافه كرد: بر این اساس كمك هایی به شیوه حضوری توسط افراد بخصوص والدین به همراه فرزندان خود یك الگو سازی و الگوگیری بوده بسیار اثر بخش است.
وی ابراز كرد: هم اكنون در جامعه آماری كمیته امداد كه امروزه نزدیك به 25 هزار خانواده و دائم و غیر دائم بالغ بر42 هزار نفر را شامل می گردد و تمامی دانش آموزان نیازمند كمك شناسایی شده است.
این مسئول افزود: مگر افرادی باشند كه نیازمند و تحت پوشش این نهاد نبوده و از سویی شرایط لارم را نداشته و یا خود فرد رجوع نكرده باشد.
این مسئول افزود: بر این اساس یك بخشی از دانش آموزان تحت پوشش در مناطق محروم استان واقع شده اند و طبق برنامه ریزی ها كمك های مردمی مناطق جابجا نمی گردد.
به گفته وی، این كمك ها در همان شهر برای گروههای هدف هزینه شده و به هیچ عنوان به مركز استان منتقل نمی گردد.
وی تصریح كرد: برای پوشش كامل نیازهای گروههای هدف هم اعتبارات دولتی تزریق می گردد و در این میان سرانه های تعیین شده به مناطق محروم بیشتر تخصیص می یابد كه این مهم از اهمیت مساله حكایت دارد.
9646/8068


1397/06/15
13:23:44
5.0 / 5
4319
تگهای خبر: استان , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین