بانك مركزی اعلام كرد

تضمین یارانه سود تسهیلات مسكن مهر

تضمین یارانه سود تسهیلات مسكن مهر به گزارش مركز املاك براساس مصوبات هیات دولت، تسهیلات پرداختی بابت مسكن مهر تا سقف ۲۵۰ میلیون ریال، مشمول تضمین یارانه نرخ سود بوده است.به گزارش مركز املاك به نقل از بانك مركزی، برپایه مصوبات هیات دولت، تسهیلات پرداختی بابت مسكن مهر تا سقف ۲۵۰ میلیون ریال، مشمول تضمین یارانه نرخ سود بوده است كه بر این مبنا، نرخ سود این تسهیلات برای شهر تهران معادل ۹ درصد، برای مراكز استان ها ۷ درصد و برای سایر شهرها و روستاهای كشور معادل ۴ درصد است.
پس از افزایش سقف تسهیلات مسكن مهر از ۲۵۰ میلیون ریال به ۴۰۰ میلیون ریال طی دو مرحله و تصویب آن در شورای پول و اعتبار، نرخ سود این تسهیلات نیازمند طرح و تصویب در جلسه هیات وزیران بابت تضمین یارانه سود تسهیلات بوده تا این بخش از تسهیلات هم مشمول نرخ های سود یارانه ای قبلی شود. به عبارت دیگر، پرداخت مابه التفاوت نرخ سود تسهیلات مسكن مهر از ۲۵۰ میلیون ریال به ۴۰۰ میلیون ریال تا نرخهای مصوب شورای پول و اعتبار به عهده دولت است.
براساس این گزارش، پیشنهاد این بانك، دایر بر موافقت دولت با تضمین یارانه مازاد ۲۵۰ میلیون ریال به معاون اول رییس جمهور ارسال شده و به موازات آن به بانك مسكن دستور داده شد نسبت به لغو بخشنامه شماره ۹۶. ۲۱۶۳۱۸ مورخ ۱۳۹۶. ۷. ۱۳ اقدام كند.
مراتب در نوبت طرح در جلسه هیات وزیران قرار دارد و با عنایت به نظر مثبت دولت و در صورت تصویب، تاییدیه مورد نیاز برای اقدام به روال گذشته به بانك مسكن ارسال خواهد شد.
ضمنا، به آگاهی می رساند از زمان تصویب افزایش سقف این تسهیلات و ابلاغ آن به بانك مسكن، تابحال بیش از ۵۰۰ هزار فقره متمم قرارداد با نرخ های سود یارانه ای مطابق گذشته، تعهد و منعقد شده است.
 

1396/08/17
23:12:08
5.0 / 5
5011
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , مسكن , مسكن مهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین