بازار خرید و فروش مسكن

بازار خرید و فروش مسكن به گزارش مركز املاك تعداد معاملات و متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسكونی در هشت ماه اول امسال رشد داشته است.به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، تازه ترین آمارهایی كه بانك مركزی درباره تحولات بازار مسكن شهر تهران در آبان ماه سال جاری منتشر كرده، از آن حكایت می كند كه در این مدت تعداد معاملات آپارتمان های مسكونی به حدود ۱۴ هزار و ۸۰۰ واحد رسیده كه نسبت به ماه مشابه سال قبل تا ۱۸. ۵ درصد افزایش دارد. در این بین واحدهای تا پنج سال ساخت با سهم ۴۷. ۲ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده اند. این مقدار در مقایسه با آبان سال قبل تا پنج درصد كاهش یافته و در مقابل به سهم واحدهای با قدمت ۶ تا ۱۰ سال و بیش از ۱۵ سال افزوده شده است.

معاملات مسكن بر مبنای عمر بناهمچنین توزیع تعداد معاملات انجام شده بر حسب مناطق مختلف در تهران از این حكایت دارد كه از میان مناطق ۲۲ گانه منطقه پنج با سهم ۱۶. ۵ درصدی از كل معاملات بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه نامه را دارا بود. مناطق چهار و دو به ترتیب با سهم های ۱۱. ۶ و ۱۰. ۱ در رتبه های بعدی قرار دارند. در مجموع ۷۴. ۸ درصد از كل تعداد معاملات انجام شده در تهران مربوط به ۱۰ منطقه و ۲۵. ۲ درصد دیگر به ۱۲ منطقه اختصاص دارد.

توزیع معاملات مسكن بر حسب مناطق شهر تهراناما در رابطه با تحولات قیمتی مسكن در آبان ماه، آمار نشان داده است كه متوسط قیمت یك متر مربع زیربنای واحد مسكونی معامله شده با استفاده از بنگاه های معاملات ملكی در تهران حدود چهار میلیون و ۸۹۰ هزار تومان بوده كه نسبت به ماه قبل ۲. ۱ و در قیاس با آبان سال قبل تا ۱۰. ۹ درصد رشد دارد. بیشترین افزایش متوسط قیمت در این ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل به منطقه ۵ با ۱۷. ۱ درصد و كمترین میزان رشد به منطقه سه و چهار درصد تعلق دارد.

در بین مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران بیشترین متوسط قیمت یك متر مربع زیربنای واحد مسكونی حدود ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در منطقه یك و كمترین آن با دو میلیون و ۳۷۰ هزار تومان در منطقه ۱۸ است.

متوسط قیمت مسكن در تهراندر مجموع در هشت ماه ابتدایی سال جاری، تعداد معاملات آپارتمان های مسكونی شهر تهران به بیش از ۱۱۳ هزار واحد رسیده كه نشان از افزایش ۷. ۷ درصدی دارد. در این مدت متوسط قیمت یك متر بنای واحد مسكونی معامله شده حدود چهار میلیون و ۶۵۰ هزار تومان است كه حدود ۷. ۱ درصد افزایش دارد.

همچنین در آبان ماه تحولات اجاره بهای مسكن نشان داد كه شاخص كرایه مسكن اجاری در تهران ۹. ۶ و در كل مناطق شهری تا ۸. ۵ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایش دارد. 

1396/09/06
23:53:17
5.0 / 5
4884
تگهای خبر: مسكن , معاملات مسكن , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین