تونل های مترو در مقابل زلزله هشت ریشتری مقاوم است

تونل های مترو در مقابل زلزله هشت ریشتری مقاوم است به گزارش مركز املاك مدیرعامل شركت بهره برداری مترو تهران و حومه اظهار داشت: به روز بودن دانش و مهارت طراحی در ساخت متروی تهران سبب شده است تا این سازه در برابر زلزله هایی با قدرت 8 ریشتر هم مقاوم باشد.


نوشاد نوبخت روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا و با اشاره به زلزله چهارشنبه شب در استان های تهران و البرز اظهار نمود: تمامی تونل های احداثی خطوط مترو در تهران و استان البرز با استقامت مناسب در مقابل زلزله بنا شده و تمامی محاسبات احداثی این تونل ها بر مبنای استاندارد برای مقابله با زمین لرزه تعریف و اجرا شده است.
وی تصریح كرد: در حادثه زمین لرزه هیچ گونه خساراتی در تونل ها نداشتیم و از ساعات اولیه بامداد روز پنج شنبه خدمات رسانی در كلیه خطوط مترو همچون خط پنج صادقیه تهران تا گلشهر كرج بصورت عادی و روان و طبق برنامه انجام شد.
مدیرعامل شركت بهره برداری مترو تهران و حومه ادامه داد: این شركت آمادگی دارد تا در صورت تشخیص و اعلام مدیریت بحران در هنگام وقوع بحران، ایستگاه ها و تونل های مترو را بعنوان سازه ای امن در اختیار شهروندان گرامی بگذارد.
وی تصریح كرد: مترو بعنوان پناهگاهی امن كاربرد دارد و در صورت وقوع زلزله از ایستگاه ها و تونل های مترو می توان بعنوان پناهگاه بهره برد.
نوبخت تصریح كرد: مترو بعنوان پناهگاهی امن كاربرد دارد ضمن اینكه شركت بهره برداری متروی تهران و حومه با ارگان های امدادی چون آتش نشانی، اورژانس و هلال احمر طبق سنوات گذشته تفاهم نامه هایی دارد كه مانورهایی را در ایستگا های خطوط مترو برگزار می نماید تا در صورت بروز رویدادهای غیرمترقبه، ضمن آمادگی بیشتر بهترین خدمات رسانی به شهروندان داده شود.
وی با اشاره به اینكه امداد رسانی در ساعات اولیه وقوع زلزله نقش مهمی در كاهش خسارات دارد، خاطرنشان كرد: مترو بعنوان شهر زیرزمینی این قابلیت را هم دارد كه ادوات امداد رسانی را به نقاط مختلف شهر با بیشترین سرعت برساند.
مسیر ریلی ناوگان مترو تهران درحال حاضر با 5 خط فعال بانضمام مسیر ریلی فرودگاه مهرآباد و ادامه خط یك در مسیر فرودگاه امام خمینی(ره) حدود 212 كیلومتر فعال است.
ناوگان حمل و نقل ریلی تهران و حومه 109 ایستگاه فعال دارد كه بطور متوسط روزانه حدود 2 میلیون و 600 هزار سفر با استفاده از خطوط این ناوگان زیرزمینی انجام می گردد.
میانگین سرفاصله حركت قطارهای خطوط مترو تهران حدود 5 دقیقه است.
به گزارش مركز املاك به نقل از ایرنا، زمین لرزه ای به بزرگی 5. 2 ریشتر ساعت 23: 27 دقیقه چهارشنبه شب(29 آذرماه) درعمق 7 كیلومتری زمین در مرز استان تهران و البرز رخ داد.

 

1396/10/01
14:33:21
5.0 / 5
5000
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین