معاون سازمان بورس اعلام كرد:

جزئیات ابزار جدید در بورس، ورود صندوق املاك به بازار سهام

جزئیات ابزار جدید در بورس، ورود صندوق املاك به بازار سهام مركز املاك: معاون سازمان بورس و اوراق بهادار، از ورود صندوق های املاك و مستغلات با كاركرد فروش و اجاره املاك، به بازار سرمایه اطلاع داد.


به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، محمدرضا معتمد در اولین همایش ارزش آفرینی هلدینگ ها در جهت اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: كنترل شركت های فرعی و سرمایه پذیر برای شركت های هلدینگ ها در حالی همواره بعنوان بخشی از استراتژی شركت های سرمایه گذاری در دستوركار قرار گرفته كه مطابق قانون بازار اوراق بهادار در یك رشته به نام سرمایه گذاری فعالیت می كند. معاون سازمان بورس و اوراق بهادار اضافه كرد: در قانون بازار اوراق بهادار امكان استفاده از ابزار دیگری به نام صندوق های سرمایه گذاری فراهم بوده كه كمتر از این ابزار نسبت به شركت های سرمایه پذیر استفاده شده است.
وی خاطرنشان كرد: در سال ۱۳۸۶ نخستین صندوق سرمایه گذاری در سهام تأسیس شده و تابحال تعداد صندوق های سرمایه گذاری در بازار سهام ایران به ۲۱۲ صندوق بالغ شده و حجم دارایی های این صندوق ها به رقم ۱۴۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.
به گفته معتمد، تا كنون ۱۰ صندوق سرمایه گذاری جسورانه مجوز فعالیت خویش را از سازمان بورس دریافت كرده و این در شرایطی است كه صندوق های سرمایه گذاری خصوصی و صندوق های صندوقها هم توانسته است از سازمان بورس مجوز فعالیت دریافت كنند؛ در این راستاصندوق های املاك و مستغلات با كاركرد اجاره و فروش املاك راه اندازی خواهد شد كه در چنین صندوق هایی مبحث مالیات بر نقل و انتقالات و مالیات بر درآمد اجاره باید حل و فصل شود.

5.0 / 5
4351
1397/09/01
21:32:41
این پست مرکز املاک را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین