افتتاح 4 پروژه عمرانی با حضور شهردار تهران

افتتاح 4 پروژه عمرانی با حضور شهردار تهران به گزارش مركز املاك تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید حكیم با بلوار المپیك به همراه 3 پروژه عمرانی دیگر روز شنبه مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، ایرج معزی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در توضیح پروژه هایی كه هفته آینده افتتاح می شوند، اظهار داشت: تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید حكیم با بلوار المپیك، یك تقاطع 3 سطحی است؛ در این طرح، بزرگراه شهید حكیم در محل تقاطع با بلوار المپیك در تراز موجود ادامه یافته، حركت شمالی- جنوبی بلوار مورد اشاره به تراز منهای یك منتقل شده و در نهایت گردش ترافیكی شمال به شرق از راه یك پل جهتی تامین شده است. برقراری ارتباط آزادراه تهران- كرج و بلوار شرقی مجموعه ورزشی آزادی به میدان دهكده المپیك و همینطور اتصال بلوار المپیك به بلوارهای شرقی و غربی مجموعه ورزشی آزادی، همچون مهمترین تاثیرات ترافیكی پروژه مذكور به شمار می آید.
معزی در مورد پروژه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید چمران با مسیر ورودی نمایشگاه بین المللی شهر تهران هم اظهار داشت: این پل با قدمتی حدود 45 سال، شامل دو دستگاه پل بتنی با عرشه پیش تنیده است. استهلاك و از بین رفتن تمام نئوپرنها و الاستومرهای پل، عدم جوابگویی سازه مقابل نیرو های طولی و عرضی ناشی از زلزله، وجود ترك های مختلف در ستون ها، صدمه دیدگی شدید قرنیز ها و همینطور از بین رفتن پیاده روها، ایزولاسیون و روكش آسفالت پل، همچون مهمترین نقصها و مشكلاتی بود كه سبب تعریف، طراحی و اجرای پروژه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل چمران- نمایشگاه شد.
وی ادامه داد: از جانب دیگر در مورد پل تقاطع بزرگراه های امام علی(ع) و شهید بابایی، فرسودگی نئوپرن ها و الاستومرها، ضعف كلیدهای برشی برابر زلزله، وجود ترك های مختلف در سرستون ها و از بین رفتن درزهای انبساط، كارشناسان شركت یادمان سازه را بر آن داشت تا این پل بتنی را از راه اعمال راهكارهای مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای، به شرایط مناسب سرویس دهی بازگردانند. این پل سواره رو با قدمتی حدود 20 سال، همچون پل های پرتردد شبكه معابر بزرگراهی در محدوده منطقه یك تهران است.
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در ادامه به فاز دوم پروژه راه اندازی شبكه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی محدوده خیابان خاوران اشاره نمود و اظهار داشت: این پروژه شامل 1400 متر لوله گذاری در طول خیابان خاوران (در بخش حدفاصل خیابان مخبر تا خیابان ناصری) به انضمام بخشی از طول خیابان ناصری است. بهره برداری از این بخش شبكه جمع آوری و هدایت آب های سطحی، ضمن كمك به كاهش مشكل آبگرفتگی در مناطق 14 و 15، امكان بهسازی انهار موجود در محدوده خیابان خاوران را فراهم ساخته و در نگاهی وسیعتر سبب اصلاح شبكه جمع آوری و مدیریت آبهای سطحی شرق و جنوب شرق پایتخت خواهد شد.
برپایه گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، چهار پروژه تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید حكیم با بلوار المپیك، مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع بزرگراه شهید چمران با مسیر ورودی نمایشگاه بین المللی شهر تهران، مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع بزرگراه های امام علی(ع) و شهید بابایی و فاز دوم پروژه راه اندازی شبكه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی محدوده خیابان خاوران، عناوین طرح هایی است كه بامداد روز شنبه یازدهم اسفندماه سال جاری، طی مراسمی با حضور دكتر پیروز حناچی شهردار تهران رسما به بهره برداری می رسند.1397/12/08
15:45:43
5.0 / 5
4028
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین