افتتاح 55 پروژه عمرانی و زیرساختی در منطقه 22 تهران

افتتاح 55 پروژه عمرانی و زیرساختی در منطقه 22 تهران مركز املاك: شهردار منطقه 22 تهران از بهره برداری 55 پروژه عمرانی و زیرساختی با اعتبار 62 میلیارد تومان آگاهی داد.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، علی نوذرپور در آیین بهره برداری از ۵۵ پروژه مدیریت شهری در منطقه ۲۲ اظهار داشت: پروژه های امروز با اعتبار ۶۲۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده كه ۱۹ پروژه با مشاركت بخش خصوصی انجام شده است. این پروژه ها در حوزه تجهیزات شهری، بازار میوه و تره بار، دهكده مهربانی، نیروگاه خورشیدی و راه اندازی پایانه تاكسیرانی میدان المپیك بوده است.
وی ادامه داد: كتابخانه بوستان چیتگر نیز كه زمین آن توسط شهرداری تامین و ساخت آن توسط فردی خیر انجام شده است اساسا به توسعه فضای عمومی برای دانش افزایی شهروندان كمك خواهدنمود. علاوه بر این، پروژه ای هم به صورت مشاركتی در حوزه گردشگری با ساخت مجموعه رستوران و كافی شاپ در منطقه به بهره برداری می رسد.

نوذرپور افزود: هم اكنون ۲۲۵۰ میلیارد ریال نقد در جهت پرداخت بدهی های شهرداری منطقه ۲۲ به پیمانكاران پرداخت شده و ظرف دو سال قبل ۷۳ هكتار از اراضی متعلق به شهرداری كه در اختیار ذی نفعان بوده به صورت قطعی به نام شهرداری تهران سند زده شد. درآمدهای نقدی و غیر نقدی برای منطقه ۱۱۴۲ میلیارد تومان بوده است كه رقم قابل توجهی است.

وی در تشریح اقدامات شهرداری منطقه ۲۲ در حوزه حمل و نقل نیز اظهار داشت: منطقه ۲۲ به منطقه دوچرخه مشهور است كه در همین راستا ظرف سال قبل ۳۵۰۰ متر از مسیرهای دوچرخه منطقه بهسازی و ۵۰۰ متر جدید نیز راه اندازی شده است كه مجموعا ۳۴ كیلومتر از مسیر دوچرخه منطقه را تشكیل می دهد. همین طور سهم حمل و نقل عمومی، تاكسی و اتوبوس نیز در منطقه افزایش پیدا كرده است. از ۴ خط جدید مصوب شده مترو نیز سه خط آن در منطقه ۲۲ قرار خواهد داشت. نهایتا توجه به مسئله دوچرخه و راه اندازی پیاده راه ها در سطح منطقه ۲۲ به صورت جدی مدنظر قرار گرفته است.

شهردار منطقه ۲۲ در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به وجود دو بافت متفاوت از یكدیگر در سطح این منطقه اظهار داشت: بافتی مربوط به ساخت و سازهای مسكونی در گذشته بوده و بافتی جدید از دهه ۸۰ تابحال كه سبب تغییر مدیریت شهری و تشكیل ساخت و سازهای عظیم مسكونی، اداری و تجاری در سطح منطقه شده است. پس نحوه توسعه این دو بخش با یكدیگر كاملا متفاوت می باشد.

وی اشاره كرد: امروز ۵۵ پروژه در شش محور فضای سبز، زیرساخت ها، گردشگری، اجتماعی، تجهیزات شهری و مناسب سازی معابر برای معلولین با اعتبار ۶۲ میلیارد تومان انجام شده است.

منبع:

1398/11/26
15:26:05
5.0 / 5
4171
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین