بیانیه هواپیمایی ماهان در مورد پروازهای چین

بیانیه هواپیمایی ماهان در مورد پروازهای چین به گزارش مركز املاك هواپیمایی ماهان، باتوجه به مسایل مطرح شده در مورد پروازهای چین این شركت، اطلاعیه ای صادر و اعلام نمود رزرو بلیت الان در مسیرهای چین تا آخر ماه فوریه‌ی سال ۲۰۲۰ متوقف است.به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، هواپیمایی ماهان، باتوجه به مسائل مطرح شده در مورد پروازهای چین این شركت، اطلاعیه ای صادر كرد.
در این بیانیه آمده است: پروازهای برنامه ای شركت هواپیمایی ماهان كه پیش از این ۱۲ پرواز هفتگی بود از روز شنبه مورخ ۱۲/‏۱۱/‏۹۸‬ برابر با ۰۱ فوریه ۲۰۲۰ بنا بر نظر هیأت دولت تا اطلاع ثانوی متوقف گردیده است. همینطور رزرو بلیت الان در مسیرهای چین تا آخر ماه فوریه‌ی سال ۲۰۲۰ متوقف است.
نظر به این كه بر مبنای مصوبه روز یكشنبه مورخ ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ برابر با ۲ فوریه‌ی ۲۰۲۰ هیأت دولت، این شركت طبق مجوزهای صادره توسط سازمان هواپیمایی كشوری ایران مجاز به انجام پروازهای باری به مقصد چین گردیده، از آن تاریخ تا كنون ۲ پرواز باری به مقصد پكن و ۲ پرواز باری به مقصد شانگهای انجام داده كه محموله آن بار صنایع كشور و كمك های بشر دوستانه جمهوری اسلامی ایران به چین بابت كنترل بحران ویروس كرونا بوده است.
در این مدت بر مبنای مصوبه هیأت دولت و مجوز سازمان هواپیمایی كشوری ایران ۴ پرواز مسافری از تاریخ ۱۲ بهمن تا ۱۶ بهمن برابر اوّل فوریه تا پنجم فوریه‌ی ۲۰۲۰ به مقاصد پكن، شانگهای، گوانگجو و شنزن انجام شده برای انتقال مسافران چینی این شركت حاضر در ایران و سایر كشورها و ایرانی های حاضر در چین با نظارت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و رعایت دستورالعمل های مربوط انجام گردیده است.
همچنین یك پرواز به مقصد ووهان در تاریخ ۴ فوریه برابر با ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ برای انتقال دانشجویان ایرانی بر مبنای درخواست دولت جمهوری اسلامی ایران انجام گرفته است.
در حال حاضر این شركت پرواز برنامه ای مسافربری به مقصد چین ندارد و برقراری احتمالی مجدد پروازهای مذكور مبتنی بر مجوز سازمان هواپیمایی كشوری اطلاع رسانی خواهد شد. ازاین رو در توقف پروازهای مورد بحث هیچ گونه تأخیری صورت نگرفته است.
در این مدت پروازهای ترانزیت به علت منع سفر اتباع چین توسط دولت چین از مبدأ شهرهای چین هم متوقف شده است.
مسافران ایرانی و چینی های منتقل شده به ایران و چین تا تاریخ ۵ فوریه‌ی ۲۰۲۰ پیش از بروز بحران شیوع ویروس كرونا بلیت های ماهان را در اختیار داشتند كه بایستی به مقاصد خود انتقال پیدا می كردند كه با عنایت به مصوبه هیأت دولت این امر صورت گرفت و خارج از این چارچوب انتقال مسافری صورت نگرفته است.
تمامی دستور العمل های بهداشتی اعلام شده از جانب سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی جهت گندزدایی از بار و هواپیما و نحوه رفتار خدمه پروازی قبل، حین و بعد از پرواز بر مبنای بالاترین استانداردهای ابلاغی و با نظارت وزارت مذكور انجام گرفته و می گیرد.
ترانزیت مسافران چینی در پروازهای این شركت در تاریخ مذكور، جهت انتقال مسافران ترانزیت این شركت از سایر كشورها در راه برگشت به چین بوده است نه بالعكس.
یادآوری می شود كه الان شركت های هواپیمایی شرق آسیا شامل مالزی ایرلاین، سنگاپور و سری لانكا ایرلاین پروازهای روزانه مسافری خویش را به پكن، شركت های آنا و ایژیانا به دو شهر پكن و گوانگجو و شركت ایروفلوت پروازهای خویش را به سه شهر پكن، گوانگجو و شانگهای دایر نگاه داشته است. شركت های امارات و اتحاد از خاورمیانه پروازهای روزانه‌ی خویش را به پكن نگاه داشته اند و هواپیمای قطری اقلام بشردوستانه به چین حمل می نماید. همینطور مستحضر می سازد كه شركت های مختلف آغاز مجدد برنامه پروازی خویش را از اوّل مارچ اعلام نموده اند.

1398/12/04
23:04:01
5.0 / 5
3722
تگهای خبر: استان , استاندارد , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین