با حضور وزیر راه و شهرسازی؛

نخستین قطار باری وارد رشت شد

نخستین قطار باری وارد رشت شد به گزارش مركز املاك خط دوم راه آهن كرج- قزوین امروز ۲۷ اسفند ۹۸، با حضور وزیر راه و رئیس سازمان برنامه و بودجه به بهره برداری رسید.به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، سعید رسولی در مراسم امضای تفاهم نامه همكاری میان شركت راه آهن با دستگاه های دولتی و خصوصی اظهار داشت: سال قبل تفاهم نامه همكاری وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه برای بهره گیری از ظرفیت تبصره ۱۸ قانون بودجه در خصوص تأمین مالی تولید ناوگان حمل و نقل ریلی به امضا رسید كه طی این یك سال، از محل امضای این تفاهم نامه ۱۳۵ دستگاه انواع ناوگان ریلی تولید داخل وارد شبكه ریلی شد و كارخانه های تولیدی واگن در حال تولید سایر ناوگان مذكور در این قرارداد هستند.
وی اضافه كرد: همینطور از محل های دیگر مجموعاً ۷۷۸ دستگاه انواع ناوگان ریلی در داخل تولید و بهره برداری شد كه به افزایش بهره وری در حمل و نقل ریلی منجر گردیده است.
مدیرعامل شركت راه آهن با اشاره به افتتاح پل قزل حصار برای آسایش مردم این منطقه اظهار داشت: قطعه اول خط دوم راه آهن كرج-قزوین از حدفاصل كرج تا هشتگرد امروز به بهره برداری می رسد و قطعه دوم آن هم حدفاصل هشتگرد تا قزوین فروردین ماه ۹۹ افتتاح می گردد.
به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی امروز ۶ سند همكاری میان راه آهن با بخش های دولتی و غیر دولتی به امضاء می رسد كه مهمترین آن بهره برداری از خط آنتنی ۱۶ كیلومتری كارخانه فولاد یزد به شبكه ریلی است و امروز نخستین محموله بار فولاد یزد به كارخانه فولاد رشت با خط آهن ارسال خواهد شد.
وی افزود: ظرفیت این محور ۵۰۰ هزار تن در سال است كه مجموع كل حمل ریلی بار در كشور با آغاز به كار این خط به ۱۶.۵ میلیون تن در سال افزایش می یابد.
خاطرنشان می شود در این مراسم قراردادهایی به مجموع ارزش ۱۳۷۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و همینطور تفاهم نامه همكاری راه آهن و بنادر جهت افزایش سهم ریل از بندر، بهره برداری از پروژه های زیربنایی ریلی به ارزش ۱۶۵ میلیارد تومان و ورود ۳۲۲ دستگاه انواع ناوگان ریلی جدید به شبكه ریلی به ارزش ۵۷۰ میلیارد تومان به امضاء رسید.


منبع:

1398/12/27
19:41:49
5.0 / 5
3113
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین