وزیر كشور:

مشاغل با ریسك بالا دیرتر آغاز به فعالیت كنند

مشاغل با ریسك بالا دیرتر آغاز به فعالیت كنند به گزارش مركز املاك وزیر كشور اظهار داشت: این بیماری به علت عدم رعایت یا بی مبالاتی هایی كه احیانا صورت بگیرد می تواند باردیگر با همان شیوه و مشكلات افزایش پیدا كند، پس ما در جامعه تا نهایت مبحث كه می تواند كشف دارو و واكسن های موثر یا اقدامات بالای بهداشتی باشد، با این خطر مواجه هستیم.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، وزیر كشور در حاشیه جلسه امروز كمیته اجتماعی و امنیتی ستاد ملی مدیریت كرونا اظهار داشت: جلسه امروز كمیته با حضور تمامی اعضا و دستگاه های مبحث كار، تشكیل شد.
وی اضافه كرد: ماموریتی كه به این كمیته داده شد، این بود كه شرایط بازفعالیت حوزه های مختلف از نظر اجرایی بررسی شود و هرتصمیمی كه ستاد ملی برای شرایط پیش رو اتخاذ نمود، آمادگی لازم برای اجرای آن مهیا باشد.
وزیركشور در ادامه اظهار داشت: یكی از حوزه ها، حوزه آموزش و پرورش و آموزش عالی است كه از هر دو حوزه توضیحاتی عرضه كردند و شرایط را ترسیم كردند و نظرات و پروتكل هایی كه باید اجرا شود را مطرح نمودند كه ان شاءا... با رعایت پروتكل ها و لحاظ شرایط و نظرات وزارتخانه ها، در ستاد ملی تصمیم برای شروع در هرتاریخی كه مقتضی خواهد بود، گرفته می شود و وزارتخانه ها هم باید آمادگی لازم را برای این كار داشته باشند.
رحمانی فضلی اضافه كرد: درمورد فعالیت های اقتصادی چه در حوزه عمومی و چه در حوزه غیردولتی و دولتی هم نظراتی عنوان شد و طرح بسیار خوبی با سه اولویت ریسك پایین، متوسط و بالا با شاخصهای امتیازبندی شده عرضه شد. بر این اساس، مشاغل دسته بندی شده است تا آن دسته از مشاغل با ریسك پایین در بازه زمانی زودتر، مشاغل با ریسك متوسط با فاصله مشخص و مشاغل با ریسك بالا با فاصله دیرتری آغاز به فعالیت كنند.
وزیر كشور افزود: در این نشست مقرر شد وزارتخانه های بهداشت و صمت به همراه اصناف و اتحادیه ها پروتكل اجرایی كاربردی را در این حوزه تهیه كنند و در جریان نهائی سازی پروتكل ها، حتما نظرات تخصصی، تجربی و عینی صاحبان مشاغل و اصناف مورد توجه باشد؛ به علاوه برای اجرا و نظارت هم سازوكارهایی پیشبینی شده است تا چگونگی اجرا و نظارت روشن شود.
وزیر كشور درمورد فعالیت های عمومی هم اظهار داشت: درمورد فعالیتها و مراكز عمومی مانند حرم ها، نمازهای جمعه و جماعت، ورزشگاهها و دیگر مراكز دارای تراكم جمعیتی، مقرر شد پروتكل هایی كه پیش از این تهیه شده بود، مورد بررسی دوباره قرار گیرد.
وی اضافه كرد: همینطور با شورای سیاستگذاری نماز جمعه و متولیان حرم های مطهر صحبت می شود تا پس از اینكه ستاد ملی مقابله با كرونا تصمیم گیری نهائی را اتخاذ نمود، بتوانیم با لحاظ شرایط لازم، فعالیتها را با اطمینان بیشتر داشته باشیم.
وزیر كشور در ادامه ضمن تقدیر از اجرای تصمیمات این مرحله از جانب مردم اظهار داشت: بعنوان مسئول كمیته و متولی این كار، صادقانه می گویم كه تصور ما از اجرای این طرح، همراه با این میزان از موفقیت نبود؛ اما حالا باید اعلام نماییم كه با آگاهی، اطلاع، همراهی و همدلی خوب مردم، هیچ خلائی در كار به خصوص در روز ۱۳ فروردین، شاهد نبودیم.
وی اضافه كرد: روز طبیعت یكی از دغدغه های اصلی ما بود چون كه یك سنت دیرینه آشتی با طبیعت و رفتن به طبیعت در جامعه وجود دارد و نرفتن به طبیعت آن هم به صورت اختیاری، كار بسیار مهمی بود كه به خوبی انجام شد.
دكتر رحمانی فضلی در همین زمینه، ضمن تقدیر ویژه از مردم، از همه دستگاههایی كه در این حوزه فعالیت كردند مانند ناجا و بسیج، همینطور فرمانداران و استانداران تشكر و قدردانی كرد و ابراز امیدواری كرد: این همكاری تداوم داشته باشد و در سایه این همكاری كم نظیر، فضای مناسب تری را در پیش رو داشته باشیم.
وزیر كشور خاطرنشان كرد: اگر در مورد بازفعالیت در حوزه های مختلف، تصمیم گیری می شود، این به معنای رفع بیماری یا كنترل و مدیریت قطعی این بیماری نیست. بلكه؛ بیماری به علت عدم رعایت بهداشت عمومی و بی مبالاتی های احتمالی در اجرای قواعد، می تواند با همان شیب افزایشی ادامه پیدا كند. بنابراین تا آخر واقعی مبحث كه می تواند از راه كشف دارو یا واكسن موثر و یا اقدامات بالای بهداشتی در دسترس قرار گیرد، در سطح جامعه با خطر مواجه هستیم و راه مقابله هم ادامه توجه به قواعد بهذاشتی و حفظ فاصله های لازم فیزیكی در مراودات اجتماعی است.
وی اضافه كرد: درمورد فاصله گذاری اجتماعی اقدامات خوبی انجام شده است و باید این رعایت ها همچون حفظ فاصله فیزیكی را رعایت نماییم تا اینكه اطمینان صد در صد ایجاد شود.
وزیر كشور تصریح كرد: شروع فعالیتها از 20 فروردین یا هرتاریخی كه ستاد اعلام نماید، به مفهوم اطمینان بخشی كامل به مردم نیست. دوستان ما در وزارت بهداشت كماكان اصرار دارند كه همه ملاحظاتی كه حالا از سوی مردم رعایت می شود، ادامه یابد.
وی اظهار نمود: البته حالا، تسلط و تجربه وزارت بهداشت و كادر درمانی كشور نسبت به بیماری بسیار بیشتر شده است و آشنایی آنها با این بیماری ناشناخته زیاد شده است، به علاوه آگاهی های عمومی هم بالاتر رفته است كه همه اینها مدیریت كار را سهل تر و راحت می كند و امیدواریم خداوند هم توفیق دهد تا در این مرحله هم موفق باشیم عمر و دوره این بیماری كم شود و همینطور هزینه های انسانی كه سرمایه های اصلی ما هستند، كاهش پیدا كند.
بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور، وزیر كشور در پایان، مجدداً به تمامی افرادی كه عزیزان خویش را در اثر این بیماری از دست داده اند تسلیت گفت و با ایشان ابراز همدری كرد.1399/01/15
13:01:18
5.0 / 5
3299
تگهای خبر: استان , جمعیت , خانه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین