تاكید استاندار تهران بر پیگیری اقدامات فعالانه اقتصادی در پساكرونا

تاكید استاندار تهران بر پیگیری اقدامات فعالانه اقتصادی در پساكرونا مركز املاك: استاندار تهران با اشاره به ضرورت پیگیری اقدامات فعالانه اقتصادی در پساكرونا بر ضرورت تحقق جهش تولید بر اساس اسناد توسعه ای استان تهران تاكید نمود.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در مراسم تودیع و معارفه معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با تبریك اعیاد شعبانیه و میلاد امام زمان(عج) گفت: ۲۰ فروردین روز هسته ای است كه اندیشمندان ایران اسلامی برای كشور عزت و سربلندی آفریدند و با دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای لرزه بر اندام دشمنان خصوصاً آمریكا ایجاد كردند.

وی افزود: همین طور آغاز هفته سربازان گم نام امام زمان (عج) است كه اگر امنیت، اشراف اطلاعاتی و خنثی شدن توطئه های دشمن را شاهد می باشیم بواسطه تلاش این عزیزان است.


تلاش برای رفع مشكلات اقتصادی در پساكرونا ضروری است
استاندار تهران با اشاره به شیوع ویروس كرونا در دنیا عنوان كرد: شیوع این ویروس آثار اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی خاصی را می تواند برای هر كشور ایجاد كند از اینرو یكی از اقداماتی كه در پساكرونا باید به شكل جدی دنبال شود، ابعاد اقتصادی این مساله و كوشش برای رفع مشكلات اقتصادیست.

محسنی بندپی همین طور اظهار داشت: همه كارهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و مذهبی به جهت شیوع ویروس كرونا با وقفه روبه رو شده و برای توقف چرخه انتقال ویروس، طرح فاصله گذاری فیزیكی دنبال شده كه تا امروز با همكاری مردم و فعالین اقتصادی شرایطی فراهم شده كه مدیریت بیماری كرونا را شاهد باشیم و از چرخش انتقال ویروس كرونا جلوگیری به عمل آید و امید است به زودی تمامی فعالیت ها به حالت اولیه برگردد.


لزوم آمادگی برای پیگیری اقدامات جهشی و فعالانه اقتصادی برای كاهش اثرات بیماری كرونا

او همینطور عنوان كرد: با توجه به این كه در این شرایط فعالین بخش خصوصی گرفتار ضرر و زیان شدند و كارگران بخش های تولیدی بیكار شده و به دنبال بیمه بیكاری هستند و از طرف دیگر باتوجه به تحریم ها باید خودرا برای اقدامات جهشی و فعالانه اقتصادی برای كاهش اثرات بیماری كرونا آماده نماییم.

استاندار تهران با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره كرد: در بیانیه گام دوم انقلاب، مقام معظم رهبری به نكته دقیقی اشاره كردند كه اقتصاد نقطه كلیدی است و هر كشوری اگر اقتصاد خودرا قوی كند می تواند توطئه های دشمن را بی اثر كنند و هر كشوری كه اقتصاد ضعیف داشته باشد سلطه پذیری بیگانگان بر كشور انجام می شود.

محسنی بندپی افزود: در چند سال اخیر تاكید مقام معظم رهبری در زمینه مسائل اقتصادی بوده است و همین طور موافقت ایشان با اختصاص یك میلیارد یورو جهت مقابله با بیماری كرونا در امتداد فعالیت شركت های دانش بنیان، پشتیبانی از كالای ایرانی و ساخت تجهیزات است بدین جهت نگاه به مسائل اقتصادی باید راهبردی باشد.

كمك 180 میلیارد تومانی استان تهران به نظام سلامت

او همینطور با اشاره به شرایط خاص استان تهران عنوان كرد: استان تهران بعنوان ام القرا كه بالغ بر ۳۵ هزار واحد تولیدی، ۲۰ درصد اقتصاد كشور و ۶۰ درصد تامین مالیات كشور را به عهده دارد قابل توجه است، از اینرو نگاه، جایگاه و موقعیت خاصی در كشور دارد و هر زمان كه اقتصاد تهران متحول شود اقتصاد كشور متحول می شود.

استاندار تهران عنوان كرد: فعالین اقتصادی استان تهران نیز با بروز بیماری كرونا نگاه ویژه ای به بخش سلامت داشتند و خیلی از واحدها به سمت تولید ماسك و مواد ضدعفونی كننده رفتند، ضمن اینكه فرمانداران استان تهران نیز از ارزش افزوده دهیاری ها به نظام سلامت كمك كردند تا برای بهبود سلامت همان شهرستان هزینه شود و در مجموع بالغ بر ۱۸۰ میلیارد تومان به نظام سلامت كمك كردیم تا برای حفظ جان شهروندان هزینه شود.


جهش تولید بر اساس اسناد توسعه ای در استان تهران پیگیری شود
محسنی بندپی اشاره كرد: از آقای عسگری توقع داریم باتوجه به سال جهش تولید و شرایط استان تهران، تحلیل شرایط و پیشبرد اقدامات را بر اساس سند آمایش استان، سند توسعه شهرستان ها و سند لطمه های اجتماعی شهرستان پیگیری كنند تا مزیت های هر شهرستان لحاظ شود.

ایشان سپس اظهار داشت: هماهنگی و تعامل باید با فعالان بخش خصوصی داشته باشیم، یكی از اقدامات و كارهای مهم در استان تهران جهش در فعالیت شهرك های صنعتی استان تهران بوده كه باید تداوم پیدا كند، بعلاوه جلب مشاركت سرمایه گذاری داخلی و خارجی باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار تهران اشاره كرد: انسجام و هماهنگی با مدیریت بانك ها در امتداد رفع مشكلات واحدهای تولیدی لازم است هر چند هنوز توقع ما دراین زمینه برآورده نشده، كوشش برای پیگیری معافیت های مالیاتی و بیمه ای برای واحدهای اقتصادی كه بواسطه بیماری كرونا گرفتار مشكل شدند و شناسایی واحدهای تولیدی در امتداد دریافت تسهیلات جهت ارتقاء وضعیت بخش اقتصادی، باید محقق شود.
منبع:

1399/01/20
23:24:43
5.0 / 5
3237
تگهای خبر: استان , بانك , بیمه , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین