نصب و راه اندازی ۴۹ دستگاه آسانسور برای خطوط ۳ و ۴ مترو تهران

نصب و راه اندازی ۴۹ دستگاه آسانسور برای خطوط ۳ و ۴ مترو تهران به گزارش مركز املاك مدیرعامل شركت متروی تهران از انتخاب پیمانكار نصب و راه اندازی ۴۹ دستگاه آسانسور برای خطوط ۳ و ۴ متروی تهران اطلاع داد و اظهار داشت: این نوع آسانسورها توانایی تحمل بار و فشار بسیار زیاد و متواتر برپایه نیاز مترو را دارند و ضریب خطای آنها بسیار اندك است.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، علی امام با اشاره به اینكه هم اكنون در خطوط در حال بهره برداری، با كمبود حدود ۲۰۰ آسانسور مواجه هستیم، تصریح كرد: این در شرایطی است كه این عدد برای ایستگاه هایی است كه امكان نصب و راه اندازی آسانسور برای آنها وجود دارد و انتخاب پیمانكار برای ۴۹ دستگاه آسانسور فاز اول برنامه ریزی برای تأمین ۲۰۰ دستگاه آسانسور است كه باید در مدت زمان ۶ ماه به پایان برسد.
او با بیان این كه نصب آسانسورهای جدید بگونه ای است كه مسافرین به صورت مستقیم به سكو هدایت نمی شوند، اظهار داشت: انجام این اقدام به منظور رعایت موضوعات امنیتی و هم ایمنی مسافران ضروریست.
امام اضافه كرد: در نتیجه هر ایستگاه مترو به ۲ برابر تعداد معمول یعنی ۶ تا ۸ آسانسور نیاز دارد تا بتوان مسافران را ابتدا به سالن فروش بلیت و سپس به سكو هدایت كرد.
مدیرعامل شركت متروی تهران با اشاره به اینكه آسانسورهایی كه برای ایستگاه مترو تأمین می شود دارای خصوصیت های بسیار متفاوتی است، اظهار داشت: این آسانسورها باید ضمن آنكه ضد حریق باشد باید بتواند حجم زیادی از جمعیت را در مدت زمان اندك و به صورت متوالی و متواتر جابه جا كند.
او اضافه كرد: در نتیجه آسانسورهای جدید كه برای ایستگاه مترو تأمین می شود از نظر ظرفیت جابه جایی و تعداد نفرات بیشتر از آسانسورهای قدیمی است.
مدیرعامل شركت متروی تهران با اشاره به اینكه این آسانسورها متفاوت از آسانسورهای معمول و اصطلاحاً Heavy Duty می باشند، اظهار نمود: این نوع آسانسورها بر مبنای استانداردهای طراحی و ساخت مترو باید توانایی تحمل بار و فشار بسیار زیاد و متواتر را داشته و ضریب خطای آنها بسیار اندك باشد، در نتیجه هزینه آنها چندین برابر آسانسورهای معمول است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شركت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، امام با تاكید بر اینكه در نیمه دوم سال ۹۸ آسانسور هر ایستگاه متروی تهران نهایتاً ۳ ماه بعد از افتتاح نصب و بهره برداری شد، تصریح كرد: برنامه ریزی ها بگونه ای انجام شده است كه در سال ۹۹ هر ایستگاه مترو همراه با آسانسور به بهره برداری برسد. بنابراین علاوه بر برنامه ریزی ها برای تأمین آسانسور برای ایستگاه های جدید، كمبود آسانسور ایستگاه های قدیمی هم تأمین می شود و همانگونه كه عنوان شد مناقصه صورت گرفته فاز اول تأمین ۲۰۰ دستگاه آسانسور شامل ۴۹ دستگاه برای خطوط ۳ و ۴ است.
منبع:

1399/01/23
20:24:19
5.0 / 5
3169
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین