حبیب زاده عنوان كرد

عمده مشكلات كارگری شهرداری تهران در معاونت حمل و نقل

عمده مشكلات كارگری شهرداری تهران در معاونت حمل و نقل به گزارش مركز املاك رئیس فراكسیون كارگری شورای اسلامی شهر تهران از معاون جدید حمل و نقل خواست كه مشكلات كارگری در حوزه حمل و نقل را حل و فصل كند.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، افشین حبیب زاده بامداد امروز در تذکر قبل از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با اشاره به روز کارگر اظهار داشت: عمده ترین مشکلات کارگری در حوزه معاونت حمل و نقل است که متاسفانه این مشکلات از دوره های قبل باقی مانده و همچنان بخش عمده ای از آنها حل و فصل نشده است.
وی با بیان این که از معاون جدید حمل و نقل می خواهیم که هر چه سریعتر نسبت به حل مشکلات کارگری تحت قرارداد پیمانکاران شهرداری اقدام نماید، اظهار نمود: یکی از اشکالات عمده عدم پرداخت 4 درصد حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور است که در این عرصه این مشکل سبب شده که 400 نفر از بازنشستگان شرکت واحد که باید بازنشسته شوند تنها به این علت که این 4 درصد پرداخت نشده همچنان مشغول به کار هستند و هرچند هر ساله در این خصوص تذکر می دهیم اما هنوز حل و فصل نشده است.
عضو شورای شهر تهران در ادامه اضافه کرد: مبحث دیگر بحث یکی از پیمانکاران معروف معاونت حمل و نقل است که دیگر با او قرار داد جدید امضاء نشد اما خبرها از آن حکایت می کند که همان مدیر عامل یک شرکت جدید آورده و الان هم مدیر عامل این شرکت است که به نظر می آید به این مساله باید رسیدگی شود چون که هنوز سنوات کارگران در شرکت قبلی را تسویه نکرده است.
حبیب زاده اضافه کرد: معاونت برنامه ریزی هم اضافه کار پرسنل در فروردین ماه را حذف کرده است که این مساله برای کارمندان حراست شورای شهر هم پیش آمده که به نظر می آید به مانند گذشته سنوات پرداخت گردد.
وی ادامه داد: شورای شهر مصوبه ای در مورد نصب نمادهای کارگری در خیابان کارگر داشته، اما هنوز پس از 2.5 سال این مساله تعیین تکلیف نشده است.
انتقاد عضو شورای از عدم تمدید قرارداد دو جانباز در شهرداری به خاطر شورای شهر
به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا حجت نظری هم در تذکر قبل از دستور خود در جلسه امروز شورای شهر تهران با اشاره به اینکه هفته گذشته در مورد تمدید قرارداد برخی از بازنشستگان شاغل در شهرداری به معاون منابع انسانی تذکر دادم، اظهار داشت: گویا پس از این تذکر دو جانباز 70 درصد به مظاهریان معاون برنامه ریزی و منابع انسانی مراجعه نموده و این فرد به آنها می گوید که موافق تمدید قرارداد است اما چون نظری عضو شورای شهر دراین رابطه تذکر داده؛ امکان تمدید قرارداد وجود ندارد.
وی ادامه داد: طبق قانون جانبازان 70 درصد مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان نمی گردد و منعی برای تمدید قراردادشان وجود ندارد. و این اقدام معاونت منابع انسانی شوراندن مردم ضد شورا است و باید پاسخگو باشد.


منبع:

1399/02/07
13:11:57
5.0 / 5
3067
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین