وزیر راه و شهرسازی:

امسال ۱۲۰۰ كیلومتر ریل راه اندازی می شود

امسال ۱۲۰۰ كیلومتر ریل راه اندازی می شود به گزارش مركز املاك وزیر راه و شهرسازی از راه اندازی 1200 كیلومتر ریل جدید در سال 99 آگاهی داد و اظهار داشت: امیدواریم سال آینده راه آهنی با حداكثر توسعه یافتگی و كارآمدی داشته باشیم.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، محمد اسلامی در مراسم رونمایی از ۵۶ دستگاه ناوگان جدید ریلی اظهار داشت: شبکه ریلی باید قوی تر شود به این معنا که در پایانه های تخلیه و بارگیری کالا، سیستم مکانیزه قوی تر و بهینه تری ایجاد شود تا خواب واگن ها کم شود.
وی اضافه کرد: در بازسازی واگن ها نیز ضریب ایمنی افزایش و مصرف سوخت کاهش یافته است.
وزیر راه و شهرسازی اهمیت اتصالات مویرگی ریلی را تصریح کرد و اظهار داشت: باید شبکه ریلی به شکلی باشد که بار از مبدا تا مقصد بطور کامل بر روی ریل بیاید.
اسلامی به اهمیت ساخت خطوط دوم ریلی برای بالا بردن راندمان سیر قطارهای باری و سرعت قطارهای مسافری اشاره نمود و اظهار داشت: امسال خط بستان آباد تبریز که سال قبل قطعه اول آن از میانه تا بستان آباد با حضور رئیس جمهور به بهره برداری رسید، تکمیل شده و بدین سان زمان سیر مسافری تهران تبریز ۵.۵ ساعت کاهش پیدا می کند.
وزیر راه توجه به بازسازی خطوط ریلی و همین طور نوسازی و زیباسازی ناوگان را تصریح کرد و اظهار داشت: در گذشته قطارها شکیل و آراسته نبودند در صورتیکه مردم باید از بهترین ناوگان ریلی با سرعت بالا بهره مند شوند.
اسلامی به توسعه ترانزیت ریلی اشاره نمود و اظهار داشت: در ۳۵ روز ابتدایی امسال سهم ترانزیت ریلی بار ۲۵ درصد رشد داشته است.
وی با تاکید بر اینکه امیدواریم تا اختتام دولت ۱۲۰۰ کیلومتر ریل جدید راه اندازی شود اشاره کرد: شرکت راه آهن نیز موظف به ساخت ۲۰۰ تا ۴۰۰ کیلومتر خطوط فرعی تا اختتام امسال است.
وی از دو خطه شدن مسیر بافق - اصفهان و کرج - قزوین یاد کرد و اظهار داشت: امسال خط ریلی بافق - تربت حیدریه که پرترافیک ترین محور ریلی است تا اختتام دولت دوازدهم دو خطه می شود.
به گفته وزیر راه در سال قبل ۷۷۸ دستگاه انواع ناوگان ریلی وارد شبکه شد و تا اختتام امسال هدف گذاری ما دستیابی به ۲۰۰۰ ناوگان جدید در شبکه ریلی است و امیدواریم سال آینده راه آهنی با حداکثر توسعه یافتگی و کارآمدی داشته باشیم.


منبع:

1399/02/10
20:11:15
5.0 / 5
3004
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین