شناسه ملی سازمان های وابسته به شهرداری تهران تعیین تكلیف می شود

شناسه ملی سازمان های وابسته به شهرداری تهران تعیین تكلیف می شود به گزارش مركز املاك معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، از تعیین تكلیف شناسه‎ ملی سازمان‎های وابسته به شهرداری ‎ اطلاع داد.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، در جلسه تعیین تکلیف شناسه ‎های ملی سازمان‎های وابسته به شهرداری ‎ که با حضور مدیر کل تشکیلات وزارت کشور، مدیر کل ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران و مدیر کل امور مجامع و شورای سازمانها برگزارشد، مقرر شد نسبت به تعیین تکلیف شناسه سازمانها از راه تعیین سازمان ثبت کننده اقدام گردد.

عبدالحمید امامی در این جلسه ضمن قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان اضافه کرد: با عنایت به وسعت کلانشهر تهران، به منظور ارائه خدمات بیشتر به شهروندان، لزوم دارد، هر گونه مشکلات در مورد تعیین تکلیف شناسه ملی در اسرع وقت صورت گیرد.

وی اظهار داشت: بر همین مبنا لزوم دارد، یک سازمان ثبت کننده که می تواند شهرداری یا وزارت کشور باشد، مشخص شود.

همینطور مرتضی ادب مدیر کل ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، در این جلسه بیان نمود: کاربرد شناسه ملی شرکتها مشابه کد ملی اشخاص حقیقی است که افراد با استفاده از آن شناسایی می گردند و شامل تمام اطلاعات هویتی افراد است.

وی ادامه داد: به استناد ماده ۴ آئین نامه سامانه شناسه ملی اشخاص حقوقی کشور، اشخاص حقوقی موظفند بعد از ثبت، بلافاصله در زیر مجموعه یکی از صفحات اختصاصی سامانه، برگه درخواست شناسه ملی را تکمیل و همراه با اسناد و مدارک لازم که توسط سازمان ثبت کننده اعلام می شود به سازمان های یاد شده ارائه نمایند.

مدیرکل ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: در سنوات گذشته شناسه های گوناگونی با اطلاعات نادرست یا ناقص و بدون عرضه مدارک و مستندات از جانب دستگاه ها تخصیص داده شده که در حال بازنگری این شناسه ها هستیم و از آنجائیکه به باعث آئین نامه، اشخاص حقوقی موظفند هر گونه تغییر اطلاعات را اعلام کنند و مسئولیت اطلاعات ناقص، تکراری و یا خلاف واقع یا عدم عرضه اسناد و مدارک بر عهده اشخاص حقوقی مربوطه است.

مرتضی ادب اظهار داشت: اطلاعات تمامی شرکتها و موسسات ثبت شده و به صورت کلی اطلاعات تمامی اشخاص حقوقی کشور در سامانه شناسه ملی وجود دارد و به عبارتی، این سامانه بعنوان مرکزی معتبر برای استعلام رسمی بودن و معتبر بودن اشخاص حقوقی، معرفی می شود.

همینطور هوشنگ عمرانی مدیر کل امور مجامع و شورای سازمانها در ادامه این نشست اظهار نمود: هم اکنون با عنایت و توجه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، فرصتهایی برای ارائه شناسه ملی موقت به شهرداری تهران اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به استقلال مالی شهرداران مناطق اضافه کرد: با عنایت به این که مناطق جزیی از شهرداری تهران می باشند، امکان ارائه شناسه ملی برای مناطق فراهم گشته است در صورتیکه سازمان هایی که بیشتر از ۴۰ سال از تاسیس آنها می گذرد، از این امکان بی بهره هستند.

عمرانی اظهار داشت: ما بارها از وزارت کشور تقاضا کردیم، سازمانهایی که از شهرداری تهران مستقل می دانند به ما معرفی کنندتا ما به آنها شناسه بدهیم؛ اما سازمان شهرداریها همکاری لازم را دراین خصوص نداشتند.

مدیرکل امور مجامع و شورای سازمانها افزود: بنابراین از آقای ادب تقاضا دارم نسبت به دعوت هیات اقدام نمایند، تا ما خواسته های خودمان را بازگو نماییم.

طبق گزارش روابط عمومی معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، مقرر شده است نسبت به تعیین تکلیف شناسه سازمانها از راه تعیین سازمان ثبت کننده در اسرع وقت اقدام گردد.
منبع:

1399/02/24
15:59:48
5.0 / 5
2690
تگهای خبر: تاسیس , خدمات , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین