كاهش نگرانی تهرانی ها از مبتلا شدن به كرونا

كاهش نگرانی تهرانی ها از مبتلا شدن به كرونا به گزارش مركز املاك نتایج موج پنجم نظرسنجی های شهرداری تهران درمورد واكنش مردم به كرونا منتشر گردید كه نتایج آن نشان داده است با این كه میزان نگرانی تهرانی ها از مبتلا شدن به كرونا كاهش یافته اما همچنان مردم مخالف بازگشایی سینماها و اماكن عمومی هستند.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، موج پنجم نظرسنجی کرونا توسط دفتر مطالعات اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران که توسط مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) از ۱۶ تا ۲۰ اردیبهشت انجام شده است انتشار یافت، در این نظر سنجی که حجم نمونه ۱۰۴۶ نفر و نظرسنجی به صورت تلفنی و در سطح شهر تهران صورت گرفته است؛ نشان داده است که در این موج از شدت نگرانی به مبتلا شدن کاسته شده اما اغلب مردم کماکان مخالف بازگشایی مکان های عمومی مانند سینماها هستند.
در این نظرسنجی مردم در مورد چشم­ انداز انتشار کرونا در هفته ­های آتی مشخص شد؛ باآنکه ۵۹ درصد از مردم معتقدند کرونا در هفته­ های آتی افزایش خواهد یافت اما در مقایسه با موج چهارم یعنی در ابتدای اردیبهشت بخش بیشتری از جمعیت کرونا را مساله ای مدیریت شده می دانند و این در حالیست که ۴۶ درصد از مردم نگرانی خود از ابتلای خود و خانواده شان به کرونا را «زیاد» و ۳۰ درصد «کم» اعلام نموده اند. از مقایسه نتایج با موج های قبلی می توان نتیجه گرفت میزان نگرانی از مبتلا شدن به کرونا در جامعه رو به کاهش است. همچون موج های قبل سطح نگرانی در زنان بالاتر از مردان است.همینطور در پاسخ به پرسش از میزان توجه به دستورالعمل های بهداشتی و پروتکل های فاصله گذاری اجتماعی، ۸۰ درصد از پاسخگویان گفته اند این موارد را «زیاد» رعایت می کنند. این نسبت در بین افراد شاغل ۷۷ درصد است و همینطور ۳۵ درصد از خانوارهای تهرانی گفته اند در خانواده شان کسی هست که به خاطر انتشار کرونا شغلش را از دست داده و بیکار شده باشد. بعلاوه هزینه خانوار در ۴۳ درصد از پاسخگویان به واسطه کرونا افزایش یافته و برای بقیه یا کاهش داشته یا تغییری نکرده است.به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، نظرسنجی ها نشان داد که تنها ۱۲ درصد از مردم تهران موافق باز شدن سینماها از عید فطر به بعد هستند. افراد زیر ۳۰ سال بیشتر از دیگران با باز شدن سینما موافق می باشند (۱۷ درصد).
اما در مورد طرح ترافیک نظرات متفاوت می باشد بگونه ای که نیمی از شهروندان موافق تصمیم ستاد کرونا برای اجرا نشدن طرح ترافیک و کمتر از یک سوم مخالف آن هستند. ۳۷ درصد از پاسخگویان گفته اند در سال جدید حداقل یک مرتبه در ساعت اداری به محدوده ترافیک رفته اند. در میان کسانی که تجربه رفتن به محدوده داشته اند، میزان موافقت با اجرا نشدن طرح ترافیک ۶۴ درصد است در حالیکه برای کسانی که به این محدوده نرفته اند میزان موافقت ۴۴ درصد است.
در یک سؤال دیگر از شهروندان پرسیده شده که آیا موافق می باشند طرح ترافیک به کلی برداشته شود. ۴۴ درصد مخالف و ۳۰ درصد موافق می باشند.
همینطور نظرسنجی نشان داد که ۴۲ درصد از شهروندان تهرانی میزان رضایت خود از عملکرد دولت و سایر نهادهای عمومی در مقابله با کرونا را «کم»، ۳۳ درصد «متوسط» و ۲۵ درصد «زیاد» اعلام نموده ­اند. میزان نارضایتی از دولت و نهادهای عمومی به کمترین حد خود از میانه اسفند تابحال رسیده است.
به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، بنا بر آمار رسمی انتشار یافته، ۲۳ درصد از شهروندان رضایت خویش را از اقدامات شهرداری در مقابله با کرونا «زیاد» و ۴۵ درصد «کم» اعلام کرده­ اند. میزان رضایت از عملکرد شهرداری در بین ساکنان پهنه شمال و جنوب تهران تفاوتی ندارد.1399/03/06
14:25:16
5.0 / 5
2641
تگهای خبر: جمعیت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین