مدیر كل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزرات كشور تأكید كرد:

ادعای شكنجه و بازداشت اتباع غیر قانونی در مرزهای استان خراسان رضوی مردود است

ادعای شكنجه و بازداشت اتباع غیر قانونی در مرزهای استان خراسان رضوی مردود است به گزارش مركز املاك مدیر كل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزرات كشور اظهار داشت: هرچند درباب صحت این صحنه سازی و ارتباط آن با زمان و مكان های ادعا شده تردیدهای اساسی وجود دارد ولی مسلماً این واقعه هیچ ارتباطی با مرزبانی جمهوری اسلامی ندارد.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، محمودی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور درباب شایعات و اخبار غیر صحیح انتشار یافته در فضای مجازی مدعی شکنجه و غرق برخی از اتباع افغانستانی در رودخانه مرزی هریررود توسط نیروهای مرزبانی، اظهار داشت: هرچند درباب صحت این صحنه سازی و ارتباط آن با زمان و مکان های ادعا شده تردیدهای اساسی وجود دارد ولی مسلماً این واقعه هیچ ارتباطی با مرزبانی جمهوری اسلامی ندارد و برمبنای بررسی های کارشناسی انجام شده، ممکنست اتباع مذکور با عبور از نقاط سخت گذر رودخانه قصد ورود به خاک جمهوری اسلامی ایران را داشته و به سبب سطح و سرعت آب برخی از آنها غرق شده باشند.

طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، محمودی اضافه کرد: این گونه فضاسازیها توسط معاندان و دشمنان دو ملت ایران و افغانستان مسبوق به سابقه می باشد و با هدف ایجاد اختلاف و بدبینی بین دو ملت صورت می گیرد. دولت جمهوری اسلامی ایران همیشه ملت افغانستان را برادر خود می داند. خدمات چندین ساله ارائه شده در حوزه های مختلف به مهاجرین افغانستانی مؤید این مساله می باشد و این شایعات و فضاسازی ها خللی در روابط دوستانه دو کشور ایجاد نخواهد کرد.
منبع:

1399/03/08
13:21:39
5.0 / 5
2415
تگهای خبر: استان , خانه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین