مهر خبر می دهد

تعرفه پروازهای عبوری از آسمان ایران ۵۰ درصد كم می شود

تعرفه پروازهای عبوری از آسمان ایران ۵۰ درصد كم می شود مركز املاك: وزارت راه و شهرسازی بخشنامه جدید پیشنهادی تعیین درآمدهای شركت فرودگاه ها و ناوبری ایران را به كمیسیون اقتصاد دولت ارائه داد.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، وزارت راه و شهرسازی و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران بخشنامه پیشنهادی جدید برای اصلاح بخشنامه اجرایی ماده (۶۳) قانون وصول قسمتی از در آمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین درباب خدمات ناوبری و درآمدهای آن مصوب ۱۳۷۳ مجلس شورای اسلامی را به کمیسیون اقتصاد دولت ارائه داد.
آئین نامه موجود در ۹ بهمن ۹۰ و به پیشنهاد مشترک وزارت خانه های راه و اقتصاد و سازمان مدیریت و برنامه ریزی سابق و بانک مرکزی در هیئت دولت دهم تصویب شده بود؛ بخشنامه جدید را وزارت راه و شهرسازی به تنهایی به دولت پیشنهاد داده است.
در بخشنامه موجود، شرکت فرودگاه ها می تواند تعرفه پروازهای عبوری را برای افزایش رقابت با سایر کشورهای منطقه تا ۳۰ درصد کم کند که در بخشنامه پیشنهادی جدید، این تعرفه تا ۵۰ درصد امکان تخفیف دارد.
همچنین موضوع تخفیف ۳۰ درصدی به هوانوردی عمومی شامل پروازهای آموزشی، ایرتاکسی، پرواز هواپیماهای شخصی و…) نیز در بخشنامه جدید گنجانده شده است که در بخشنامه موجود درباره آن اظهار نظر نشده است.
از دیگر خاصیت های بخشنامه پیشنهادی، افزوده شدن انواع درآمدهای جدید برای شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از محل ارائه خدمات پاویون به مقامات خارجی، توقف هواپیماها بیش از ۲ ساعت در فرودگاه ها، تعرفه های جدید خدمات فرودگاهی به هواپیماها برمبنای وزن نشست و برخاست، دریافت تعرفه ارائه خدمات فرودگاهی از هواپیماهای نظامی در صورت داشتن پروازهای بازرگانی و جداول درآمدی دیگر است.
ضمناً در صورت تصویب بخشنامه جدید، ۱۰۰ درصد درآمدهای فرودگاهی به شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران تعلق می گیرد.
منبع:

1399/03/27
14:30:47
5.0 / 5
2438
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی , خانه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین