بهار امسال با ۸۷ روز هوای مطلوب به انتها رسید

بهار امسال با ۸۷ روز هوای مطلوب به انتها رسید مركز املاك: بررسی آمارها نشان میدهد در فصل بهار امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل، كیفیت هوا در بیشتر روزها از شرایط مطلوبی برخوردار بود تا جایی كه در بهارسال جاری در مجموع شش روز شرایط هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت.به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا محسن روشنی - مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوا - اظهار داشت: فصل بهار سال ۹۹ از شرایط خاصی نسبت به سال های گذشته برخوردار بود. شیوع کرونا باعث شد رفت و آمد و حضور مردم در مشاغل، متفاوت از گذشته باشد و این تغییر بخصوص برای دانش آموزان و دانشجویان بسیار بیشتر بود. کاهش ساعات کار، اجرا نشدن طرح های ترافیکی در بیشتر روزهای این فصل از دیگر شاخصه های فصل بهار سال جاری بود که امکان استفاده از وسایل نقلیه شخصی را فراهم نمود. از تعداد سفرها با وسایل نقلیه عمومی هم به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرد.

وی اضافه کرد: در کنار افزایش حجم ترافیک، پدیده های مناسب جوی همچون وزش باد و بارش باران به خصوص در دو ماه ابتدایی سال کمک کرد تا کیفیت هوا در بیشتر روزها از شرایط مطلوبی برخوردار باشد. داده های برداشت شده از سامانه شرکت کنترل کیفیت هوا نشان داده است در مجموع در فصل بهار سالجاری ۱۵ روز در شرایط پاک، ۷۲ روز در شرایط قابل قبول و شش روز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است.

مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوا در ادامه اظهارکرد: فروردین ماه با داشتن ۱۴ روز پاک و ۱۷ روز قابل قبول شرایط مطلوبی را برای شهروندان درپی داشت و در اردیبهشت هم هیچ روزی در شرایط نامطلوب قرار نگرفت. با شروع خردادماه و همزمان با افزایش دمای هوا، شرایط برای افزایش غلظت آلاینده ازن فراهم گردید و هوا شش روز طی این ماه در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت البته در یکی از این روزهای آلوده، آلاینده ذرات معلق ریز هم در شرایط نامطلوب بود.

به گزارش سایت شرکت کنترل کیفیت هوای تهران روشنی اضافه کرد: بررسی شرایط نشان داده است که با عنایت به امکان تردد وسایل نقلیه شخصی در سطح شهر و در صورتیکه تهویه طبیعی هوا به خوبی انجام نگیرد، امکان افزایش آلاینده ها وجود دارد. از طرفی با گرم تر شدن هوا طی دو ماه تیر و مرداد، بستر برای افزایش غلظت آلاینده ازن مهیا می شود و شهروندان باید در ساعات گرم روز بخصوص در ساعات پس از ظهر از تردد غیرضروری در هوای آزاد پرهیز کنند.

منبع:

1399/04/01
00:35:36
5.0 / 5
2540
تگهای خبر: سایت , سفر , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین