جنوب شهری ها پروتكل های بهداشتی را كمتر رعایت می كنند

بررسی جریمه خروج از طرح ترافیك پس از ساعت 14

بررسی جریمه خروج از طرح ترافیك پس از ساعت 14 شهردار تهران بر ضرورت بازچرخانی و استفاده مجدد آب درتهران تاكید نمود.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در آیین مبادله تفاهم نامه ساخت تصفیه خانه فاضلاب خرگوش دره منطقه ۲۲ میان شهرداری تهران و شرکت آب و فاضلاب استان تهران، اظهار داشت: فاضلاب تهران مقرر بود به بخش های جنوبی هدایت شود و درآنجا جمع آوری و تصفیه شود که در عمل این کار با دشواری های بسیاری روبرو بود بنابراین تصفیه خانه های محلی جایگزین این مورد شده که این مهم هم جز با همکاری شهرداری تهران محقق نخواهد شد.
وی افزود: در حقیقت در اولویت برنامه های شورا و شهرداری تهران هم کمک برای راه اندازی تصفیه خانه های محلی اهمیت ویژه ای دارد. نگاه زیست محیطی شورا در همه حوزه ها به صورت محسوس دیده می شود که یکی از این حوزه ها مبحث آب و بازچرخانی آن است. بدین سان سیاست ها را بگونه ای اجرا می نماییم که کمک نماییم با چند بار بازچرخانی آب این نعمت باردیگر مورد استفاده قرار گیرد.
شهردار تهران با اشاره به این که سالانه شهروندان تهرانی به صورت متوسط حدود یک میلیارد متر مکعب آب مصرف می کنند اضافه کرد: در تهران حدود ۶۰۰ رشته قنات وجود داشته که به علت عدم لایروبی و مشکلات دیگر خیلی از آنها از بین رفته و هم اکنون ۱۵۰ قنات فعال در تهران داریم، بنابراین با تدبیر عقلانی می توانیم بهره وری بهتری از این نعمت الهی داشته باشیم.
وی افزود: توسعه کالبدی در تهران متوقف نشده و این به معنای افزایش مصرف آب است که باید با برنامه ریزی مناسب در جهت تأمین آب مورد نیاز گام برداریم. امیدواریم به سمت بازچرخانی آب حرکت نماییم.
وی تصریح کرد: رودخانه عظیم در غرب تهران به نام کن وجود دارد که وقتی از محدوده تهران خارج می شود دبی آن به اندازه یک رودخانه خروشان است که البته با فاضلاب هم همراه می شود و در فشافویه به اوج خود می رسد. شاید یکی از علل بوی نامطبوع در آن محدوده را هم همین مبحث دانست.
ساخت و سازهای بی رویه در سنوات گذشته بسیاری شبکه های آب تهران را گرفتار اختلال کرده وقتی که مسیر آب مسدود می شود به صورت طبیعی آب مسیر خویش را باز می کند. امیدواریم با پیگیری شبکه قناتهای تهران حوادث ناشی از آب را به حداقل برسانیم. البته در بارشهای شدید اخیر سیل و آب گرفتگی نمی بینیم که این مورد ناشی از اجرای طرح ساماندهی آبهای سطحی است.
حناچی بار دیگر با تاکید بر ضرورت بازچرخانی آب و کم کردن میزان برداشت از آبهای زیرزمینی اظهار داشت: تصفیه خانه منطقه ۲۲ یکی از ۵ منطقه ای است که مبحث بهره گیری از پساب در آن پیشبینی شده و برای سایر مناطق هم تصفیه خانه های محلی در نظر گرفته شده است. امیدواریم قدم بعدی بازچرخانی آب باشد که جزء برنامه های وزارت نیرو هست و بطور قطع شهرداری در این راه کمک خواهد نمود.
شهردار تهران در پاسخ به سوالی در مورد اجرای طرح ترافیک ظرف ۳ هفته گذشته و افزایش مسافران در بخش حمل و نقل عمومی اظهار داشت: هم اکنون در اتوبوس و مترو زیر ۵۰ درصد از ظرفیت خویش را استفاده می نماییم و در مورد طرح و ترافیک هم ساعت آن بگونه ای تنظیم شده که اگر افراد بخواهند از ماشین های شخصی خود استفاده کنند امکان پذیر باشد. هم اکنون استفاده شدید در مترو نداریم البته امکان دارد با بازگشایی مدارس و دانشگاه ها این اتفاق بیافتد ولی هم اکنون بیشتر از ۹۵ درصد مردم در مورد استفاده از ماسک و پروتکل های بهداشتی موارد را رعایت می کنند ولی در مناطق جنوبی یک مقدار این رعایت ها ضعیف تر بود که پیگیری خواهیم کرد.
به قول وی هم اکنون ماسک در همه ایستگاه های مترو عرضه می شود.
وی افزود: البته در مورد اتوبوس شرایط متفاوت می باشد. نیاز است که شهروندان در این عرصه همکاری بیشتری داشته باشند.
شهردار تهران در مورد میزان افزایش و یا کاهش ترافیک ناشی از اجرای طرح ترافیک هم اظهار داشت: من آمار جدید را نگرفتم اما میزان سفرهای غیر ضروری تا قبل از اجرای این طرح تاحدود ۴۰ درصد افزوده شده بود.
حناچی درباره دریافت جریمه برای خروج از طرح ترافیک پس از ساعت ۱۴ اظهار نمود: روز گذشته این خبر را دریافت کردم، بطور قطع مبحث بررسی خواهد شد و اگر این گونه باشد این موارد حذف خواهند شد.
وی در مورد جریمه عابرین پیاده و وجود زیر ساختهای لازم هم اظهار داشت: این مورد در شورای ترافیک تهران هنوز مطرح نشده است وبحثی در این مورد انجام نشده است.
منبع:

5.0 / 5
2760
1399/04/07
14:21:16
این پست مرکز املاک را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین