وزیر راه خبر داد:

بهره مندی روستاهای بالای ۵۰ خانوار از راه آسفالته تا اختتام دولت

بهره مندی روستاهای بالای ۵۰ خانوار از راه آسفالته تا اختتام دولت وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در آخر دولت هیچ روستای بالای 50 خانواری نخواهیم داشت كه از راه روستایی آسفالته بهره مند نشود.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، محمد اسلامی امروز پنجشنبه در ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان با اشاره به اینکه نگاه ما در دولت این است که با درک واقع بینانه از شرایط کشور همه تلاش نماییم با استفاده بهینه از منابع محرومیت زدایی و پیشرفت اتفاق بیفتد، گفت: یکسری پروژه های تدارک دیده شده محرومیت زدایی انجام می دهند و شهرستان هایی که محرومیت بیشتر است در اولویت قرار دارند.
در اختتام دولت هیچ روستای بالای ۵۰ خانواری نخواهیم داشت که از راه روستایی آسفالته بهره مند نشود
وی با اعلان اینکه این سیاست را در چارچوب طرح ابرار و راه های روستایی پیگیری می نماییم، اشاره کرد: اولویت اول این بوده که روستاهای دارای ۵۰ خانوار راه آسفالته داشته باشند.
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه برخورداری از راه روستایی آسفالته در صدر اولیت ها قرار دارد و مسئولین سازمان راهداری این را نصب العین قرار داده و اقدام نموده اند، اضافه کرد: در آخر دولت هیچ روستای بالای ۵۰ خانوار نخواهیم داشت که از راه روستایی آسفالته بهره مند نشود.
اسلامی با اشاره به نگاه متوازن در توسعه روستایی اظهار داشت: در گام دوم به سراغ آسفالته کردن راه روستاهای بالای ۲۰ خانوار می رویم.
۱۴ هزار کیلومتر شبکه ریلی در دست مطالعه و ساخت است
وی با اعلان اینکه در بحث مهم پیشرفت و توسعه لرستان استانی است که در تلاقی کریدورهای شمال جنوب و شرق غرب قرار گرفته است، اشاره کرد: برای ما اولویت مهم این است شبکه که آزادراهی لرستان را کامل نماییم.
وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنان خود به وجود ۱۴ هزار و ۷۰۰ کیلومتر شبکه ریلی در کشور اشاره نمود و گفت: نمی گویم کم کاری نشده و یا این عدد مناسب می باشد، ولی توسعه ملی یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری در سیاست های کلی نظام است و در برنامه های دولت نیز مورد تاکید رئیس جمهور بوده است.
اسلامی با اعلان اینکه بهره مند شدن استان های مختلف کشور از شبکه ریلی مورد تاکید است که ۵ استان را رئیس جمهور وعده داده بودند و این ۵ استان از سال ۹۶ تا امروز به شبکه ریلی متصل شده اند، اشاره کرد: ۱۴ هزار کیلومتر شبکه ریلی را در دست مطالعه و ساخت داریم و به همین میزانی که راه آهن وجود دارد داریم کار می نماییم.
وی با تاکید بر اینکه امروز شرایط ما در بحث درآمدها به خاطر مزاحمت های بی شمار استکبار جهانی خصوصاً آمریکای جنایتکار به شکلی شده که برنامه ریزی برای توسعه را با الگوهای دیگری باید پیگیری نماییم، اضافه کرد: روز سه شنبه یک تفاهم نامه را برای توسعه خطوط راه آهن برای خط ریل سنگان- تربت حیدریه-جندق- بافق با شرکت های صنعتی و معدنی کشور به ارزش ۸ هزار میلیارد تومان امضا کردیم که ۷۰ درصد اعتبار از طرف شرکت ها و ۳۰ درصد دیگر از طرف دولت تامین می شود.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه حسن این خط آهن این است که ظرفیت بهره برداری ما برای جابه جایی بار در این خط که ۷.۵ میلیون تن است به نزدیک ۲۰ میلیون تن می رسد و حدودا ۲.۶ برابر می شود، اظهار داشت: این پروژه با بودجه دولتی تا ۲۰ سال دیگر هم محقق نمی شد.
الگوهای سرمایه گذاری را برای پروژه های ریلی دنبال خواهیم کرد
اسلامی با اعلان اینکه پروژه های راه آهن را مانند آزادراه ها با الگوهای سرمایه گذاری دنبال می نماییم و همین الگو را برای اتصال راه آهن زاهدان به بیرجند بهره برده ایم، اشاره کرد: در چنین شرایطی که امروز قرار گرفته ایم نکته حائز اهمیت این است که اگر از شبکه ریلی ما بودجه اقتصادی و درآمدزایی استخراج شود می تواند کمک نماید پروژه ها را سریع تر توسعه دهیم.
وی با اشاره به اینکه برخی پروژه های ریلی افتتاح شده ۱۵ سال پیش شروع شده بودند که به خاطر منابع مادی محدود بوده است، اظهار داشت: یک زمانی سهم بودجه های عمرانی از سبد بودجه های کشور حداقل ۴۵ درصد بوده است، ولی تغییراتی که رخ داده این میزان به کمتر از ۱۰ درصد رسیده است و تخصیص آن هم حداکثر ۴۰ بوده است.
وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه پروژه های کمربندی یکی از بزرگترین مطالبات جامعه و نمایندگان است که بسیار پر هزینه و زمان بر بوده و با مسائل اجتماعی و اقتصادی گوناگون هم راه است، اشاره کرد: اراضی ین پروژه ها اراضی مردم است و با اسناد خزانه نمی گردد زمین مردم را خرید، پس پروژه های مانده را در تبصره ۱۹ اضافه کرده ایم که در چارچوب الگوهای مشارکتی کار نماییم.
بازارهای موازی همیشه بخش مسکن را متاثر کرده است
اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به بخش مسکن اشاره نمود و اظهار داشت: دولت در نرخ گذاری بر منازل مردم مسئولیت قانونی ندارد و قیمت بخش مسکن متاثر از عرضه و تقاضا تعیین شده و بازارهای موازی همیشه بخش مسکن را متاثر کرده است.
وی با اعلان اینکه وقتی ارز و طلا قیمتش در بازار تغییر می کند همه بطور اتوماتیک کالا و خدمات خودرا تجدید ارزیابی می کنند و قیمت ها تغییر می کند، اشاره کرد: در این شرایط با تحولاتی مواجه شدیم که معامله ای هم صورت نمی گرفت.
وزیر راه و شهرسازی افزود: در این شرایط کرونا اسباب کشی منازل جزو مواردی است که سبب شیوع می شود و ستاد ملی در مصوبه تمدید اجاره نامه ها را با همان شرایط مصوب کرد و پس از آن تصویب کرد قراردادها تمدید شوند و حداکثر افزایش قرارداد های اجاره واحدهای مسکونی برای شهر تهران ۲۵ درصد، کلان شهرها ۲۰ درصد و دیگر شهرها ۱۵ درصد لحاظ شودو التهاب ها بوسیله کنترل معاملات مدیریت شود.
اسلامی با تاکید بر اینکه بحث اساسی ما این بوده که طبق قانون دولت وظیفه دارد زمینه خانه دار شدن مردم را فراهم آورد و جامعه هدف ما قشر متوسط و لطمه پذیر است، اظهار داشت: طرح اقدام ملی مسکن را در کنار تحویل مسکن مهر باقی مانده در دستور کار داریم.
در دولت یازدهم و دوازدهم یک میلیون و ۳۳۰ هزار واحد مسکن مهر تحویل مردم ش
وی با اشاره به اینکه دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور طرح ریزی شده بود که در دولت یازدهم و دوازدهم یک میلیون و ۳۳۰ هزار واحد مسکن مهر تحویل مردم شده است، گفت: باقی مانده آن حدود ۷۰ هزار واحد است که دارای عقب ماندگی بوده است و مسائل گوناگون حقوقی و قراردادی را برطرف کرده ایم و تا آبان ماه وقت داشته اند تکمیل کنند.
وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه در همین دوره ای که ما خدمتگذار مردم بوده ایم بیش از ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر تحویل مردم شده است، اشاره کرد: ۱۲۰ هزار واحد دیگر آماده شده است که انشعابات آن باید توسط شرکت های خدماتی تامین گردد.
اسلامی اشاره کرد: باقی مانده مسکن مهر، واحدهایی است که در دادگاه پرونده دارند و محاکم باید برای آنها تصمیم گیری کنند.
وی با تاکید بر اینکه طرح اقدام ملی مسکن را برای همه شهرها برنامه ریزی کرده ایم، اضافه کرد: نباید شهری باشد که افراد در آن در طرح اقدام ملی ثبت نام نکرده باشند، اگر هم زمین نداشته باشیم باید بخریم.


منبع:

1399/04/13
22:57:45
5.0 / 5
2433
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین