در جلسه كمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت كرونا عنوان شد:

مستأجران می توانند با افزایش بیشتر از 25 درصد اجاره بها موافقت نكنند

مستأجران می توانند با افزایش بیشتر از 25 درصد اجاره بها موافقت نكنند بیست و ششمین جلسه كمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت كرونا عصر امروز چهارشنبه ۲۵ تیرماه با حضور وزیر كشور، معاونین وزارت بهداشت و سایر دستگاههای عضو در محل سالن پیامبر اعظم (ص) وزارت كشور برگزار گردید.


به گزارش مرکز املاک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در بیست و ششمین جلسه کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا، دکتر ایرج حریرچی معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گزارشی از آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در کشور و پیشبینی های موجود از روند شیوع این بیماری در ایران و جهان عرضه کرد.
در ادامه این جلسه روش اجرای مصوبات پیشین ستاد ملی مدیریت کرونا در مورد کنترل بازار اجاره مسکن مورد بررسی قرار گرفت و توضیحات معاون وزیر مسکن و شهرسازی در این ارتباط عرضه شد. براین اساس مستأجران می توانند با افزایش بیشتر از ۲۵ درصد اجاره بها موافقت نکنند و در این صورت، مراجع قضائی هم از صدور حکم تخلیه اجتناب می کنند.
در بیست و ششمین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا همینطور چگونگی برگزاری مراسمات، سمینارها و تجمعات هم در شهرهای مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت که در این راستا مجدداً تاکید شد که هرگونه برگزاری مراسم شامل عروسی و عزا و همایش و نظائر آن در شهرهای قرمز ممنوع می باشد و در شهرهای سفید و نارنجی نیز، منوط به رعایت دقیق پروتکل ها و صرفا در اماکن تحت نظارت اتحادیه های صنفی مجاز است و درغیراین صورت ضابطین قضایی برخورد و خدمات به این اماکن قطع خواهد شد.
همینطور در تمامی شهرها، در ادارات و سازمانها هم اجازه برگزاری هیچ سمینار و همایشی وجود ندارد و درصورت ضرورت همایش ها به صورت ویدئوکنفرانس و آنلاین برگزار گردد.
کمیته اجتماعی انتظامی، همینطور بر اجرای کامل همه پروتکل ها و پیگیری اجرای دقیق آن با جدیت و از راه تمرکز هیات های نظارت استانی بر آن تاکید کرد.
در ادامه این نشست، با پیشنهاد مطرح شده درباره بازگشایی مرزها برای سفرهای گردشگری و ورود تورهای خارجی موافقت نشد و صرفا انجام سفرهای کاری فردی بلامانع اعلام گردید.
نحوه برگزاری مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین ضد السلام از دیگر موضوعاتی بود که دراین جلسه کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا مطرح و مقرر گردید تا سازمانهای مسئول در این راستا همچون حوزه علمیه، سازمان تبلیغات اسلامی و ستاد ائمه جمعه و جماعات بعد از بررسی های کارشناسی، طرحی را تدوین و برای تصمیم گیری در جلسه بعدی کمیته و ستاد ملی کرونا ارائه نمایند.
وزیرکشور در این راستا ضمن تاکید بر اطلاع رسانی و آگاه سازی فعالان و متولیان تکایا و هیأت های مذهبی درمورد شرایط شیوع بیماری کرونا و ضرورت رعایت بیشتر از پیش همه پروتکل های بهداشتی و ملاحظات در رابطه با سلامت عمومی، اظهار داشت: باید از نظرات و پیشنهادات این فعالان و گروهها استفاده نماییم و درصورت ضرورت بایستی از ظرفیت صداوسیما و فضای مجازی در پخش برنامه ها و مراسم مرتبط بیشتر از گذشته استفاده نماییم.
همینطور مقرر گردید، باتوجه به اهمیت مراسم عزاداری سید الشهدا ضد السلام و ایام محرم و صفر، کارگروهی با مسولیت وزارت بهداشت و متشکل از نمایندگان همه سازمانها و ارگان های مرتبط و جامعه مداحان تشکیل تا با استفاده از خرد جمعی، بهترین تصمیمات در این رابطه پیشنهاد شود.
دکتر رحمانی فضلی همینطور با اشاره به همکاری خوب تمامی دستگاه ها و نهادها در اجرای مصوبه اجبار استفاده از ماسک در کشور، از رسانه ها خصوصاً رسانه ملی، رسانه های مکتوب و مطبوعات برای اطلاع رسانی، آگاه سازی و انعکاس مؤثر ضرورت استفاده ماسک و همینطور همراه سازی مردم در این راه قدردانی کرد و درخواست نمود تا با قدرت و توان بیشتری این همکاری ادامه یابد. در این نشست پیشنهاد به ستاد ملی مدیریت کرونا برای تمدید استفاده الزامی از ماسک در اماکن عمومی برای یک ماه دیگر به تصویب رسید.
وزیر کشور همینطور تصریح کرد: مرجع تصمیم گیری و اظهار نظر درمورد اعمال محدودیت ها و اجرای پروتکل های مدیریت بیماری کرونا، ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا است و سایر نهادها صرفا می توانند در مورد واحدهای زیرمجموعه خود، عرضه چارچوب کنند.
گفتنی است مرجع اعلام محدودیت ها در استان ها، در قالب اختیارات تفویضی ستاد ملی مدیریت کرونا، فقط ستادهای استانی متناظر ستاد ملی در هر استان است.
منبع:

1399/04/26
22:09:25
5.0 / 5
2275
تگهای خبر: آنلاین , اجاره , استان , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین