رئیس شورای عالی استان ها:

تمركز زدایی از دولت باید اجرایی شود

تمركز زدایی از دولت باید اجرایی شود به گزارش مركز املاك رئیس شورایعالی استان ها با تاكید برشروع اجرای تمركز زدایی از دولت اظهار داشت: بایستی به سمت دولت های محلی حركت نماییم و مشكلات مردم در دولت های محلی برطرف شود.به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، علیرضا احمدی در مورد تشکیل دولت محلی برای تسریع در حل مشکلات مردم تصریح کرد: ۱۲۵ هزار و ۹۹۲ نفر در شوراهای شهر و روستای سراسر کشور فعالیت می نمایند که بعنوان معتمدین مردم در شهرها و روستاها محسوب می شوند.

وی افزود: شورایعالی استان ها بعنوان مجلس دوم کشور به حساب می آید ونقش تقنینی و اجرایی به واسطه وجود شوراها و شهرداری ها و دهیاری ها در سرتاسر کشور دارد.

احمدی بیان نمود: اغلب خدمات در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی و خدماتی من جمله مجوز ساخت و ساز، توسعه فضای سبز، عرضه امکانات بهداشتی و درمانی و همین طور خدمات شهری توسط مدیریت شهری و روستایی انجام می شود.

رئیس شورایعالی استان ها اضافه کرد: شوراهای شهر و روستا سیاست گذاران نقطه به نقطه در کشور می باشند که تمامی مشکلات را شناسایی و سیاست گذاری لازم را انجام می دهند و اگر شوراها، شهرداری ها و دهیاری ها نبودند چه نهادی توانایی رسیدگی و حل مشکلات مردم را در موضوعات خدماتی و زیست محیطی داشت؟

وی بیان نمود: وقت آن رسیده است که تمرکززدایی از دولت اتفاق بیفتد و به سمت دولت های محلی حرکت نماییم و مردم مشکلاتشان را در دولت های محلی برطرف کنند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع سانی شورایعالی استان ها، احمدی اظهار داشت: یکی از ارکان تشکیل دولت های محلی، اجرای طرح مدیریت یکپارچه شهری و روستایی است که کلیات آن هم در کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است.

منبع:

1399/04/27
12:05:12
5.0 / 5
2366
تگهای خبر: استان , توسعه , خدمات , روستا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین