مدیرعامل شركت متروی تهران خبر داد:

كوشش برای تكمیل هر چه سریع تر پایانه اكباتان

كوشش برای تكمیل هر چه سریع تر پایانه اكباتان به گزارش مركز املاك مدیرعامل مترو از تخصیص قسمتی از منابع حاصل از قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت برای تكمیل پایانه اكباتان آگاهی داد و اظهار داشت: از مجموع 152 میلیارد تومان پول حاصل از این قانون 50 میلیارد تومان آن در بخش زیرساخت و 102 میلیارد تومان آن در بخش بهره برداری متروی تهران و حومه به كار گرفته می شود.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، علی امام در این زمینه اظهار داشت: تخصیص ۵۰ میلیارد تومان از مجموع ۱۵۲ میلیارد تومان منابع حاصل از صرفه جویی سوخت( سهم متروی تهران از طرف وزارت نفت برمبنای ماده ۱۲ «قانون رفع موانع تولید و رقابت پذیری و ارتقای نظام مالی کشور») به بخش زیرساخت است و بر طبق این قانون هر میزان که حمل و نقل ریلی بتواند در کاهش مصرف سوخت مؤثر باشد، مبلغ ناشی از این صرفه جویی به توسعه حمل و نقل ریلی تخصیص داده می شود.
امام با اشاره به آنکه این قانون در سال ۱۳۹۴ تصویب و از سال ۱۳۹۶ اجرایی شد، عنوان کرد: در این سال، تفاهم نامه ای بین شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و اتحادیه قطارهای شهری و متروی تهران منعقد شد که برمبنای آن از شروع سال ۹۶ به ازای هر میزان افزایش مسافر که با ورود ناوگان جدید در مترو ایجاد می شود، ۹ و هشت دهم سِنت صرفه جویی سوخت حاصل می شود و این مبلغ باید به مدت ۱۰ سال برای توسعه حمل و نقل ریلی هزینه شود.
مدیرعامل مترو با اشاره به اینکه ۱۵۲ میلیارد تومان قسمتی از مطالباتی است که بر طبق این قانون باید به توسعه حمل و نقل ریلی در تهران اختصاص پیدا کند، عنوان کرد: از مجموع ۱۵۲ میلیارد تومان، ۵۰ میلیارد تومان به بخش زیرساخت اختصاص می یابد. شرکت مترو در نظر دارد این بودجه را در ساخت و تکمیل پارکینگ اکباتان که درمجموع به ۱۲۰ میلیارد تومان بودجه نیاز دارد، هزینه کند.
بنا براعلام روابط عمومی شرکت متروی تهران، امام با بیان این که با ورود ناوگان جدید به متروی تهران، بدون شک توسعه و تکمیل پارکینگ ها و پایانه ها ضروری می باشد، اظهار نمود: با انجام این اقدام ضمن تامین فضا برای پارک قطارهای جدید، یک محل مناسب نیز برای تعمیر و نگهداری قطارها فراهم می شود.
منبع:

1399/05/15
23:41:40
5.0 / 5
1726
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین