معاون استاندار تهران خبر داد:

پیش بینی 12 هزار میلیاردی ارزش طرح های قابل افتتاح اشتغال استان تهران

پیش بینی 12 هزار میلیاردی ارزش طرح های قابل افتتاح اشتغال استان تهران مركز املاك: معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران از پیش بینی افتتاح 12 هزار میلیارد تومان طرح قابل افتتاح حوزه اشتغال و معیشت استان تهران امسال آگاهی داد.


حشمت الله عسگری در گفت و گو با ایسنا، در تشریح پیشبرد اهداف توسعه ای در استان تهران اظهار داشت: برای سال جاری ۱۲ هزار میلیارد تومان در حوزه معیشت و اشتغال ارزش ریالی طرح های پیش بینی شده است که بخش عمده این طرح ها در شهرستانهای لطمه پذیر محقق خواهد شد. معتقدم استان تهران پیشرو و هدایتگر اقتصاد در کشور است. بی شک هر میزان که در حوزه اقتصادی استان تهران کار شود بطور طبیعی اقتصاد کشور هم تقویت خواهد شد.
وی ادامه داد: خوشبختانه امروز نشانه های رونق را در سطح استان تهران مشاهده می نماییم که این مهم با رابطه خوب کارگروه ستاد تسهیل و موانع و اتاق های بازرگانی و اتاق اصناف به وجود آمده است و امیدواریم در ادامه این مسیر، برنامه های تدوین شده در سال ۹۹ نیز محقق شود.
عسگری درباره کمک ها و حمایت هایی که از واحدهای تولیدی در سطح استان انجام شده است اظهار داشت: سطح و شرایط کارخانه ها متفاوت می باشد و به میزان تقاضای آنها بستگی دارد؛ به طور مثال در یک کارخانه ۲۰۰۰ نفر اشتغال دارند و در مقیاس کوچک، کارخانه دیگری با ۱۵ تا ۳۰ نفر پرسنل وجود دارد که به جز آن برای طرح های جدید که آماده بهره برداری هستند، سرمایه ثابت نیز نیاز دارند.
وی ادامه داد: تصورم بر این است باتوجه به توسعه ای که در حال رقم خوردن است در فصل تابستان سال جاری نسبت به تابستان سال قبل در نرخ بیکاری کاهش داشته باشیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود درباره روند جذب سرمایه و پایش این بخش در استان تهران اشاره کرد: درباب موضوع واگذاری ها طبیعتا در سال های گذشته افرادی به نام سرمایه گذار در شهرک های صنعتی استان تهران زمین تحویل گرفتند و بعضاً بواسطه اینکه افزایش قیمت زمین در این شهرک ها نسبت به سایر مناطق کشور بالا بوده، متاسفانه یک سوداگری در این شهرک های با هدف فروش زمین ها با قیمت بالا شکل گرفته است.
عسگری افزود: در این راستا به سرعت در این مساله ورود کردیم و هم اکنون تمام مجوزهای کوتاه مدت صادر می شود و در صورت ستاندن مجوزات زیر ساخت و عدم انجام عملیات ساخت در مدت شش ماه، مجوز باطل خواهد شد. در همین راستا با هماهنگی شرکت شهرک های صنعتی مقرر شد تا تمام واحدهایی که زمین به آنها واگذار شده و یکسال از واگذاری آنها می گذرد و اقدامی نکرده باشند همه آنها خلع ید شوند.
منبع:

1399/05/18
15:42:56
5.0 / 5
1956
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین