عرضه گزارش تفریغ بودجه سال ۹۷ شهرداری تهران

عرضه گزارش تفریغ بودجه سال ۹۷ شهرداری تهران به گزارش مركز املاك رئیس كمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران گزارش تفریغ بودجه شهرداری تهران در سال ۹۷ را ارائه نمود.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، مجید فراهانی، در جریان دویست و سی یکمین جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به تفریغ بودجه سال ۹۷ شهرداری اظهار داشت: تفریغ بودجه سال 1397 شهرداری تهران برپایه نظام نظارت مالی سه سطحی پیشبینی شده در ماده ۴۴ آئین نامه مالی شهرداری ها وظیفه نظارت مالی پس از خرج در شهرداری ها، برعهده حسابرسان داخلی شهرداری که از کارکنان ثابت شهرداری هستند، حسابرسان وزارت کشور و همینطور حسابرسان مستقل و منتخب شوراهای اسلامی شهر واگذار شده است.
وی ادامه داد: تصویب تفریغ بودجه سالانه شهرداری و موسسات و شرکتهای وابسته شهرداری که با عنایت به مفاد ماده ۶۷ قانون شهرداری ها انجام می شود. این تنها محمل قانونی نظارتی جدی است که شورا را قادر می سازد با بررسی تفریغ بودجه شهرداری، از یک طرف درآمدهای وصولی قطعی را با اقلام پیشبینی شده در بودجه مصوب مقایسه و تجزیه و تحلیل کند و در برنامه ریزی های سال آتی مورد استفاده قرار دهد و هم از سوی دیگر تجاوز پرداخت هزینه از اعتبارات مصوب و رعایت ماده ۷۹ قانون شهرداری را کنترل کند.
فراهانی افزود: تفریغ بودجه شهرداری ها در اجرای بند دوازدهم (12) ماده هشتاد (80) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران انجام می گیرد و حسابرسی از صورتهای مالی شهرداری و سازمانهای وابسته در اجرای بند سی ام (30) ماده هشتاد (80) قانون شوراها انجام می شود و گزارش حسابرسی تفریغ بودجه سال 1397 شهرداری تهران توسط موسسه حسابرسی آئین تراز آریا دارای رتبه الف جامعه حسابداران رسمی ایران و معتمد سازمان بورس و اوراق بهادار انجام شده است.
وی تصریح کرد: کمیته بودجه و نظارت مالی بعد از دریافت گزارش حسابرس منتخب نسبت به بررسی گزارش اقدام نمود و تفریغ بودجه سال 1397 شهرداری تهران را به دلیل اجرایی نشدن بند 1. الف مصوبه شماره 160.2448.7358 مورخ 22 خردادماه سال 1397 شورای اسلامی شهر تهران درباره تفریغ بودجه سال 1395 و بند تفریغ بودجه سال 1396 شهرداری تهران که بر مبنای آن شهرداری تهران موظف بوده است به منظور اجرای تفریغ بودجه جامع مبتنی بر عملکرد مقداری و ریالی، ضمن ارائه عملکرد ریالی، عملکرد مقداری (واحد کار انجام شده) هر ردیف را در اختیار حسابرس منتخب شورا قرار دهد تا حسابرس با استفاده از کارشناسان رسمی متخصص نسبت به ارائه گزارش تفریغ بودجه در قالب استانداردهای حسابرسی عملکرد مدیریت اقدام نماید.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران با ذکر مورد دوم اظهار داشت: عدم عرضه گزارش عملکرد مربوط به پرداخت تعهدات قطعی شده سنوات قبل شهرداری مورد دوم است.
وی تصریح کرد: به صورت مشروط با وضع 19 تکلیف برای شهرداری و 1 تکلیف برای شورای اسلامی شهر تهران جهت تصویب به صحن شورا عرضه کرد.5.0 / 5
1616
1399/05/26
14:27:47
این پست مرکز املاک را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین