مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد:

تخلیه و بارگیری ۵۰ میلیون تن كالای اساسی

تخلیه و بارگیری ۵۰ میلیون تن كالای اساسی به گزارش مركز املاك مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: طی 5 ماه نخست امسال 50 میلیون تن كالای اساسی در بنادر كشور تخلیه و بارگیری شده است.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، محمد راستاد امروز در مراسم بهره برداری از کانال دسترسی بندر بوشهر، در جمع خبرنگاران گفت: بمنظور تعمیق کانال دسترسی پذیرش کشتی های ۳۰ هزار تنی انجام شد که تابحال حدود ۱۹۰ میلیارد تومان منابع برای آن اختصاص داده شده است. این اقدام سبب تسریع در تخلیه و بارگیری کشتی های ۳۰ هزار تنی در بندر بوشهر و فضای محصور بندر بوشهر به فضایی بازتر تبدیل می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: جزیره نگین قابلیت توسعه تا آخر سال را دارد بدین سبب داشتن کانال دسترسی برای کشتی های سایز بزرگ قابلیت بسیار مهم محسوب می شود؛ همین طور توسعه پایانه مسافربری بندر خاک در دستور کار قرار گرفته و اهتمام داریم در طول مدت ۱۵ ماه آنرا اجرا نماییم.
وی اشاره کرد: اسکله پهلوگیری کشتی ها تا ۵۰ هزار تن در جزیره نگین تکمیل شده و اهتمام داریم در ضلع شمال غربی جزیره استحصال شده ای را ایجاد نماییم.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: همین طور مسیر دسترسی جزیره نگین در حال تکمیل است و زیرساخت اصلی فعالیت بندری در جزیره نگین فراهم گشته است. این روند برای رسیدن به ظرفیت کامل تداوم خواهد داشت.
راستاد اظهار داشت: در بندری که حداکثر مساحت آن ۶۰ هکتار است زمینه ایجاد پسکرانه تا ۵۰۰ هکتار را به وجود آورده ایم و به دنبال آن هستیم که برای تأسیسات روبنایی از قابلیت بخش خصوصی استفاده نمائیم. تقاضاهایی از طرف بخش خصوصی برای جزیره نگین وجود دارد و مطمئناً به مرور علاوه بر سرمایه گذاری سازمان بنادر در تأسیسات زیربنایی در زمینه تأسیسات روبنایی هم سرمایه گذاری بخش خصوصی را جذب خواهیم کرد.
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اعلان اینکه بخش عمده ای از فعالیت بنادر به تخلیه و بارگیری کالا اختصاص دارد، اضافه کرد: بندر امام (ره) بعنوان هاب کالاهای اساسی شمرده می شود و برنامه ریزی کرده ایم که توزیع کالای اساسی بین بنادر کشور را داشته باشیم.
راستاد با اعلان اینکه عمده کالاهای اساسی در بندر امام (ره) تخلیه و بارگیری می شود، اشاره کرد: در بندر شهید رجایی و چابهار هم طبق برنامه ریزی های صورت گرفته اهتمام داریم واردات و صادرات کالاهای اساسی را انجام دهیم. در بندر بوشهر هم حجم قابل توجهی از تخلیه و بارگیری کالای اساسی را داریم که در مجموع سال قبل ۱۵۰ میلیون تن تخلیه و بارگیری در تمامی بنادر صورت گرفته که بخش عمده آن کالای اساسی بوده و امسال هم تابحال ۵۰ میلیون تن تخلیه و بارگیری انواع کالاهای اساسی انجام شده است.
وی با تاکید بر اینکه برای افزایش ظرفیت بنادر، طرح های توسعه ای را دنبال خواهیم کرد، اظهار داشت: مهمترین این برنامه ها ایجاد پایانه کانتینری در بندر شهید رجایی است و امیدواریم ۹۰۰ متر آن تا اختتام امسال افتتاح و به بهره برداری برسد.
راستاد اضافه کرد: اسکله نفتی هم در بندر شهید رجایی در حال راه اندازی است و جزو پروژه های جهش تولید است که ظرفیت تخلیه و بارگیری را به هشت و نیم میلیون تن می رساند و البته تجهیز بندر هم در دستور کار ما قرار گرفته است.

1399/06/07
13:57:15
5.0 / 5
1901
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین