در همایش شهرداران كرمانشاه مطرح شد:

تمام مشكلات را به كمبود اعتبار گره نزنیم

تمام مشكلات را به كمبود اعتبار گره نزنیم به گزارش مركز املاك كرمانشاه همایش شهرداران استان كرمانشاه با حضور معاون عمرانی وزیر كشور برگزار گردید و تعدادی از مسئولین شهری و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی به تشریح مهمترین دغدغه های خود پیرامون مسائل شهری خود پرداختند.


مهرداد سالاری معاون عمرانی استانداری کرمانشاه، امروز(۱۳ شهریور) در ابتدای این جلسه با اشاره به مشکلات مالی فراوان شهرداری های استان، اظهار داشت: متاسفانه به علت شرایط تحریم فشارهای اقتصادی به تمام حوزه ها وارد شده و شهرداری ها هم از این وضعیت بی نصیب نمانده اند.
وی اضافه کرد: علاوه بر تحریم، در ماه های اخیر هم شیوع کرونا سبب شده تا فشارهای اقتصادی مضاعف شود.
سالاری خاطرنشان کرد: کرونا باعث تضعیف معیشت مردم شده و با وجود شهروندان ضعیف بطور قطع تأمین هزینه های شهرداری ممکن نیست.
معاون عمرانی استانداری کرمانشاه اضافه کرد: کرونا هزینه مضاعفی را هم به شهرداری ها تحمیل کرده و آن بحث جمع آوری زباله های بیمارستانی است و همین کار را برای شهرداری ها دشوار کرده است.
سالاری خاطرنشان کرد: علیرغم این شرایط شهرداران با تلاش بسیار چرخه عمرانی و امورات شهر را می گردادند، اما برای استمرار آن نیازمند کمک هستند.
سعید سلیم ساسانی مدیرکل دفتر امور شهری استانداری کرمانشاه هم در این نشست به مشکلات مالی فراوان شهرداری ها اشاره نمود و اضافه کرد: تحریم و کرونا مشکلات شهرداری ها را مضاعف کرده و هم اکنون شهرداری ها برای انجام امورات شهر گرفتار مشکل هستند.
وی اضافه کرد: حتی برخی شهرداری ها هم اکنون برای پرداخت حقوق پرسنل خود واقعا درمانده اند و وضعیت بغرنجی دارند و این انتظار را داریم که از محل ماده ۵۸ کمک های بیشتری به شهرداری ها صورت گیرد.
تمام مشکلات را به "کمبودِ اعتبار" گره نزنیم
علی رضایی نماینده کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست با اشاره به وضعیت مالی نامناسب شهرداری ها، اظهار داشت: نباید این شرایط باعث شود که امور شهر پیش نرود و نمی توان تمام مشکلات را به کمبود اعتبار گره زد.
وی اضافه کرد: بخشی از مشکلات با نوآوری و خلاقیت مدیران و شهرداران قابل حل است و شرایط نامناسب اقتصادی موجود می طلبد که شهرداران بیشتر از پیش خلاقیت داشته باشند.
رضایی تصریح کرد: مدیران شهرداری می توانند با برخی اقدامات همچون زیباسازی شهر به آرام سازی محیط شهری کمک کرده و نقش موثری در رضایت شهروندان داشته باشند.
وی اضافه کرد: همینطور مدیران با جذب بخش خصوصی می توانند بسیاری پروژه های عمرانی شهری را از این طریق پیش ببرند.
رضایی خاطرنشان کرد: مجمع نمایندگان از هر کمکی برای افزایش و جذب بیشتر بودجه برای استان دریغ نخواهند کرد، اما مدیران و شهرداران میتوانند با خلاقیت از هزینه های اضافی کم کرده و کارهای بیشتری انجام دهند.
کارخانه "بازیافت زباله" مطالبه جدی مردم اورامانات است
آرش زره تن لهونی نماینده مردم ورامانات در مجلس هم در این نشست با اشاره به اینکه اغلب شهرهای استان زیر 50 هزار نفر جمعیت داشته و کم برخوردار می باشند اظهار داشت: این انتظار هست که در بحث توزیع برخی تجهیزات و... همچون قیررایگان شاخص هایی همچون کم برخورداری، محرومیت و ضریب استهلاک هم لحاظ شود تا شهرهای استان بتوانند سهم بیشتری از این اقلام توزیعی داشته باشند.
وی با اشاره به طبیعت زیبای منطقه اورامانات اظهار داشت: متاسفانه نبود کارخانه بازیافت زباله سبب شده تا خیلی از نقاط این طبیعت بکر بوسیله انباشت زباله آلوده شود و راه اندازی کارخانه بازیافت زباله مطالبه جدی مردم اورامانات است.
وی اضافه کرد: اگر بخش خصوصی برای راه اندازی این کارخانه پای کار بیاید بطور قطع خوشحال می شویم، اما در این شرایط واقعا برای بخش خصوصی راه اندازی چنین کارخانه ای به صرفه نیست و تقاضای ما از دولت و سازمان شهرداری هاست که در این حوزه استان را یاری کند.
وی خاطرنشان کرد: سال قبل 180 میلیارد تومان به خط شمال در بحث پسماند اختصاص دادید و سال جاری تقاضا داریم چنین اعتباری برای منطقه غرب و استان کرمانشاه لحاظ شود.
وی اضافه کرد: طبیعت کرمانشاه اگر از شمال زیباتر نباشد چیزی کم ندارد و نباید بگذاریم این طبیعت بکر و زیبا به یک زباله دانی تبدیل گردد.
مشکلات مالی شهرداری ها، وضعیت استخدام شهرداران، کمبود اعتبار پروژه های عمرانی شهری و ضرورت بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده شهری همچون مهم ترین دغدغه های شهرداران استان بود که در این نشست عنوان شد.
منبع:

1399/06/14
17:33:57
5.0 / 5
1893
تگهای خبر: استان , بهسازی , جمعیت , خانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین