وزیر راه و شهرسازی:

رعایت مقررات ملی ساختمان در پروژه های مسكنی دولت الزامی است

رعایت مقررات ملی ساختمان در پروژه های مسكنی دولت الزامی است به گزارش مركز املاك وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: پروژه های مسكنی كه مقرر است شروع شود، رعایت مبحث 19 مقررات ملی ساختمان در هنگام ساخت و ساز در آنها الزامی خواهد شدبه گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، محمد اسلامی امروز در مراسم رونمایی از سامانه پایش اطلاعات انرژی ساختمان با اعلان اینکه کاهش مصرف انرژی برای حفظ محیط زیست و سلامت جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی در بخش حمل و نقل جاده ای و ریلی بهینه سازی مصرف سوخت را در دستور کار دارد که در این عرصه در بخش ریلی با وزارت نفت تفاهم نامه امضا کرده ایم که لوکوموتیوهای دیزلی به LNG تبدیل گردد.
وی اضافه کرد: در بخش جاده ای نوسازی ناوگان جاده ای را در دستور کار داریم و همه معاهدات آن امضا شده و این مساله اجرا می گردد. شاهد نوسازی ناوگان جاده ای در آینده هستیم و از این طریق مصرف انرژی و سوخت در جاده ها کاهش پیدا می کند.
وزیر راه و شهرسازی به برنامه های این وزارتخانه درباب کاهش مصرف انرژی در ساختمان اشاره و اظهار نمود: وزارت نفت نیز از کاهش مصرف انرژی در ساختمان ها حمایت می کند.
وی افزود: مباحث مربوط به مقررات ملی ساختمان در بخش مصرف انرژی، مادامی که در طراحی و ساخت مورد اهتمام نباشد عملاً نمایشی است و ساخت و سازها همچنان سنتی باقی می ماند.
وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: سه پروسه را در بخش کاهش مصرف انرژی در ساختمان همزمان پیگیری می نماییم که شامل نشر مقررات آموزشی به مهندسان و دانشجویان رشته های مهندسی با همکاری وزارت علوم و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و درج این مباحث در دروس تخصصی دانشجویان مهندسی، رعایت انرژی سیوینگ در تولید مصالح و نهاده های ساختمانی و سومین سناریو نیز ارتقا مهارت و صلاحیت سازندگان است که در نتیجه برچسب انرژی و شناسنامه ساختمان معنا خواهد یافت.
اسلامی درباره ستاندن عوارض از عدم رعایت کنندگان مقررات ملی ساختمان اظهار داشت: از سازندگانی که این مباحث را رعایت نکنند ستاندن عوارض در نظر گرفته ایم.
وی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران تصریح کرد: پروژه های مسکنی که مقرر است شروع شود، رعایت مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان در هنگام ساخت و ساز در آنها الزامی خواهد شد.
وی در مورد قیمت فولاد و سیمان و عرضه خارج از بورس کالا فولاد برای اجرای پروژه های مسکنی دولت اظهار داشت: کنترل قیمت نهاده های ساختمانی وظیفه وزارت صمت است، قیمت تمام شده نهاده ها مورد بررسی قرار می گیرد و سازمان حمایت درباره قیمت تمام شده اظهارنظر خواهدنمود. سازمان تعزیرات نیز درباب عرضه آنها ورود می کند.
وی افزود: عرضه فولاد در بورس کالا به پروژه های مسکنی و عمرانی آزار زد ولی وزیر صمت با اقداماتی که انجام داد جلوی افزایش قیمت فولاد و سیمان را گرفته است.
اسلامی درباره اجاره داری حرفه ای اظهار داشت: دستورالعمل اجاره داری حرفه ای تدوین شده و از شرکت های فعال در اجاره داری حمایت می نماییم وزارت راه و شهرسازی به این شرکت ها زمین ۹۹ ساله برای ساخت مسکن استیجاری ارائه می کند.منبع:

1399/07/23
13:54:11
5.0 / 5
1409
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین