فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با كرونا:

60تا 70 درصد عدم رعایت قرنطینه را در تست مثبت ها شاهدیم

60تا 70 درصد عدم رعایت قرنطینه را در تست مثبت ها شاهدیم به گزارش مركز املاك فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با كرونا با تاكید بر اینكه ۶۰تا ۷۰ درصد عدم رعایت قرنطینه را در تست مثبت ها شاهد می باشیم اضافه كرد: عدم رعایت قرنطینه جریمه خواهد داشت.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، رحمانی فضلی فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مدیریت کرونا اظهار داشت: در گزارشی که در جلسه امروز قرارگاه عرضه شد، موارد تخلفات بسیار زیادی را در اجرای مقررات قرنطینه از جانب مبتلایان شاهد بودیم. در مواردی بیشتر از ۶۰-۷۰ درصد موارد که باید در قرنطینه یا در منزل می بودند، اقامت نداشتند و با افراد مختلف در مکانهای مختلف ارتباط داشته و به بخش های مختلف جامعه رفت و آمد داشتند که همه این ارتباطات و رفت و آمدها و ترددها می تواند در شیوع بیماری بسیار موثر باشد.

وی ادامه داد: این گزارش، گزارش بسیار خوبی بود و سفارش ها و پیشنهادهای دیگری داده شد تا هم این گزارش تقویت شود و هم به صورت عمومی تری استفاده گردد و به صورت روزانه برمبنای این گزارش تحلیل هایی داده شود که در تصمیم گیری ها مورد توجه واقع شود.

وزیر کشور اضافه کرد: مقرر شد کسانی که مبتنی بر گزارش های این روش، مقررات قرنطینه را رعایت نکنند، متناسب با سیاستها و تصمیمات ستاد جریمه شامل آنها شود که حتما این کار صورت خواهد گرفت.

رحمانی فضلی اظهار داشت: در جلسه امروز گزارشی از اجرای مرحله اول طرح غربالگری محله محور که به صورت پایلوت در کرمانشاه اجرا شد، ارائه شد و از شنبه این طرح در سایر مناطق کشور هم به مرور اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: در گزارش استاندار کرمانشاه به ضعف ها و قوتها، پیشنهادها و نیازهایی که می تواند این طرح را تقویت کند، پرداخته شد و اعضای جلسه هم نظرات خویش را در همین زمینه مطرح نمودند که مقرر شد که حمایتها و کمک های لازم انجام بگیرد تا این طرح موفق باشد.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه دستورکار بعدی جلسه امروز، مبحث مشارکتهای مردمی بود، اظهار نمود: کار مفصلی بر سازماندهی مشارکتهای مردمی انجام گرفته که حتما ستادی در این حوزه در تهران در سطح ملی خواهیم داشت و ستادهایی هم در سطح استانی و شهرستانی با مسئولیت استانداران و فرمانداران خواهیم داشت و تلاش خواهیم کرد تا کمک های مردم را در حوزه پیشگیری، درمان و نظارت داشته باشیم.

وی ادامه داد: مقرر شد این طرح پس از نهایی شدن از شنبه به اجرا گذاشته شود.

رحمانی فضلی اظهار داشت: در این دوهفته ای که محدودیت ها در تهران اجرا خواهد شد، قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا، حتما به صورت حداکثر با ۱۵ نفر برگزار می شود و اگر لازم شد به صورت مجازی جلسه قرارگاه را برگزار خواهیم کرد.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: در این نشست همه اعضا بر اثرگذاری اطلاع رسانی، تقویت آگاهی بخشی و آموزش تاکید داشتند که باید همه دستگاههای اطلاع رسان و همه دستگاههایی که ظرفیت رسانه ای دارند به کمک ما بیایند. در حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم این مورد مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد از ظرفیت پیام رسان های تلفن های همراه برای این مورد استفاده گردد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: جلسات این قرارگاه به صورت هفتگی برگزار می شود، کمیته فرعی ذیل این قرارگاه روزانه تشکیل جلسه خواهند داد. همینطور امروز جلسه ای با حضور تمامی استانداران و فرماندهان سپاه و روسای علوم پزشکی سراسر کشور به صورت ویدئوکنفرانس برگزار گردید که در این نشست روش اجرای طرح جامع محدودیتها و طرح غربالگری محله محور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پیشنهاداتی هم عرضه شد.

رحمانی فضلی اظهار داشت: تاکید بر این است که مردم خوب و عزیزمان ما را یاری دهند، همه به کمک مردم آمده اند و مردم هم باید خودشان به ما کمک کنند.

وی با تکیه بر اینکه مردم باید خودمراقبتی داشته باشند، گفت مردم باید مراقب خود، خانواده خود و اطرافیانشان باشند. همینطور مراقب نظامات و نظم اجتماعی هم باشند.

فرمانده قرارگاه با تکیه بر اینکه اگر مشارکت مردم را نداشته باشیم، موفق نخواهیم بود، اظهار داشت: هر روزی که آمار فوتی ها منتشر می شود، و مراجعات به بیمارستانها افزایش می یابد، خبر تلخ و غم انگیزی برای همه مردم ایران است.

وی ادامه داد: طبق قولی که وزارت بهداشت داده بود، کیت های تست سریع تحویل داده شد. به ما قول داده بودند که در روز ۱۰۰هزار تست تحویل دهند که روز گذشته رونمایی و تحویل گردید و امروز به وزارت بهداشت داده شد. همینطور تعهد کرده اند که بزودی تعداد تستها بالا برند.

رحمانی فضلی اظهار داشت: با افزایش تعداد تستها از ۲۲هزار به ۴۰ هزار و در ظرف هفته آینده به ۸۰هزار و ۱۰۰هزار، شناسایی بیماران و مبتلایان افزایش خواهد یافت که به این مفهوم است که با شناسایی در مرحله مقدماتی و اولیه بیماری و کمک هایی که صورت خواهد گرفت، ورودی به بیمارستانها را بتوانیم کاهش دهیم و هرچه ورودی به بیمارستان ها کاهش پیدا کند امکانات بیمارستانی و خدمات آنها و نیروی زحمتکش کادر پزشکی و درمانی با شرایط بهتری می توانند مداوا را انجام دهند و نتایج آن مثبت خواهد شد.

طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، رحمانی فضلی تصریح کرد: بر اساس گزارش های وزارت بهداشت روندی که در شیوع موج سوم بیماری از یک ماه قبل شروع شده است، احیانا تا ۲۰ روز آینده هم خواهیم داشت چونکه از مرحله اول بیماری تا مرحله آخر که بهبودی بیماری است، حدود دو تا سه هفته طول می کشد اما امیدواریم بعد از دو تا سه هفته آثار این محدودیتها و اقدامات را در شناسایی بیماران بیشتر و کاهش فوتی ها شاهد باشیم.
منبع:

1399/08/29
12:25:52
5.0 / 5
1397
تگهای خبر: استان , اقامت , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین