مقام مسئول ؛

مسافران اتوبوس های بین شهری ۴۳ درصد كم شد

مسافران اتوبوس های بین شهری ۴۳ درصد كم شد مركز املاك: مدیركل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از كاهش 43 درصد مسافران حمل و نقل عمومی بین شهری آگاهی داد.داریوش باقرجوان در گفت و گو با خبرنگار مهر، درباره اجرای مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا درباب رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم صدور بلیت برای مسافران کرونائی گفت: سازمان راهداری موظف به اجرای این پروتکل ها و دستورالعمل ممانعت از صدور بلیت برای مسافران کرونائی است.
وی افزود: هر مسافری، هم در لحظه خرید بلیت و هم در لحظه سوار شدن به وسایل نقلیه عمومی بین شهری چک شده و با وارد کردن کد ملی مسافر، با فهرست وزارت بهداشت در سیستم انطباق داده می شود و برمبنای آن، از ورود افرادی که تست مثبت کرونا دارند ممانعت می شود.
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اضافه کرد: این اقدام و موضوع استعلام، یک بحث مکمل است و سایر اقداماتی که قبلاً انجام می شد، همچنان ادامه می یابد که شامل تب سنجی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در اتوبوس ها و تاکسی های بین شهری است.
بر اساس اعلام باقرجوان، شرایط در حمل و نقل جاده ای به شکلی است که مردم می توانند به ناوگان جاده ای عمومی اعتماد کنند؛ البته ما ترجیح مان این است که از سفرهای غیر ضروری اجتناب شود اما باتوجه به ممنوعیت ورود با پلاک های غیر بومی به شهرها، در صورتیکه مردم نیاز به انجام سفر داشتند، می توانند به حمل و نقل عمومی اعتماد کنند.
وی درباره اینکه تا کنون چند نفر از سفر منع شده اند، اظهار داشت: مجموع افرادی که از سفر منع شده اند در سفرهای ریلی، جاده ای و هوایی تا انتهای هفته گذشته، ۷۰۰ نفر بوده است.
مدیرکل حمل و نقل مسافری درباره اینکه سقف مسافرگیری در ناوگان اتوبوسی و تاکسی های بین شهری چند درصد ظرفیت است، اشاره کرد: هم اکنون در ناوگان اتوبوسی در اتوبوس های ۴ صندلی در هر ردیف، دو مسافر «چسب شیشه» سوار می شود و در اتوبوس های ۳ صندلی در هر ردیف، ردیف وسط باید خالی بماند.
وی افزود: در ناوگان سواری نیز یک نفر در صندلی جلو و دو نفر صندلی عقب سوار می شوند و حداکثر با ۳ مسافر، می بایست تردد داشته باشند.
باقرجوان با تاکید بر برخورد جدی سازمان راهداری با رانندگانی که پروتکل ها و دستورالعمل ها را رعایت نکنند، گفت متأسفانه از زمان آغاز شیوع کرونا، میزان مسافران حمل و نقل عمومی جاده ای نسبت به زمان مشابه سال گذشته، کاهش ۴۳ درصدی داشته است.

1399/09/09
12:29:40
5.0 / 5
1078
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین