كلنگ زنی مركز بهداشت مهرگان و حسینیه ثارالله با حضور شهردار تهران

۴۵ پروژه منطقه ۱۷ آماده بهره برداری است

۴۵ پروژه منطقه ۱۷ آماده بهره برداری است مرکز املاک: 73 پروژه شهری در منطقه 17 که 45 مورد آنها آماده بهره برداری بودند، توسط شهردار تهران مورد بازدید قرار گرفتند و دستور شروع و اجرای 27 پروژه نیز صادر شد که مجموع این پروژه ها می تواند مورد استفاده 70 هزار نفر از ساکنین این منطقه قرار گیرد.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، داود لطفی، شهردار منطقه ۱۷ در گفتگو با خبرنگار شهر در تشریح بازدید شهردار تهران از پروژه های این منطقه اظهار داشت: به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که با ولادت حضرت فاطمه نیز تقارن دارد، از مادران شهدای منطقه ۱۷ دارالشهدای تهران توسط شهردار تهران تجلیل شد و همین طور ایشان درجریان وضعیت عمرانی و توسعه ای منطقه قرار گرفت و بازدیدی از پروژه های در دست اقدام و قابل افتتاح منطقه به عمل آورد.
او اعتبار پروژه های آماده بهره برداری را در مجموع ۵۴ میلیارد تومان اعلام نمود و اضافه کرد: پروژه هایی مانند ایمن سازی و آرام سازی معابر، نهرسازی، مناسب سازی، ایمن سازی و نصب نرده های فلزی بوستانها، راه اندازی مزرعه خانواده، مسیر دوچرخه و پیاده روسازی که در همه محلات شکل گرفته و سبب شده فضای آرامی در منطقه ایجاد شود توسط شهردار تهران مورد بازدید قرار گرفت.
لطفی با اعلان اینکه حدود ۲۵ کیلومتر طول، نهرسازی، آرام سازی و بهسازی معابر فرعی در منطقه انجام شد، افزود: در کوچه های باریک و فرعی منطقه، فعالیتهایی شامل آسفالت، بهسازی معابر و جابجایی تیرهای چراغ برق انجام شد. همین طور انهار قدیمی که بواسطه وصل شدن به شبکه فاضلاب، دیگر کارکرد جمع آوری آبهای سطحی را ندارند، تبدیل به کانیو شدند که عملا با این کار کوچه های باریک منطقه قابلیت تردد و روان سازی پیدا کرده است. علاوه بر این یک پمپ بنزین کوچک مقیاس به بهره برداری و چهار یونیت پله برقی بازگشایی شد و در تقاطع نواب و خیابان شهید امامی محرم محوطه سازی هایی انجام شد.
شهردار منطقه ۱۷ با اعلان اینکه در مجموع ۷۳ پروژه که عمده آن توسعه محله ای است، مورد ارزیابی قرار گرفت که ۴۵ مورد آن عملا برای شهروندان قابل استفاده خواهد بود، عنوان کرد: سه زمین ورزشی که به سبب شرایط نامناسب چمنها قابلیت استفاده نداشت بازسازی شد و یک زمین چمن نیز افزوده شد و در مجموع چهار زمین چمن مصنوعی در اختیار جوانان و نوجوانان منطقه قرار گرفته است. همین طور می توان به سازماندهی خیابان زمزم، مناسب سازی و روشنایی پارک هویزه و رفع معضل از حدود ۱۴ نقطه بی دفاع شهری بوسیله مداخلات و اقدامات متناسب اشاره نمود که شرایط مناسب تری برای شهروندان به وجود آورده است. علاوه بر این، دو زمین بازی کودکان مورد بهره برداری قرار گرفت و موانع پروژه های اولویت دار منطقه به دستور شهردار تهران مرتفع شد تا در خرداد ماه سال آینده به نتیجه برسد.
او با اعلان اینکه علاوه بر پروژه های به بهره برداری رسیده، قریب به ۲۷ پروژه دیگر نیز در حال انجام می باشد که در مجموع حدود ۷۰ هزار نفر از ساکنین منطقه از ثمرات مثبت این پروژه ها بهره مند می شوند، اظهار داشت: از پروژه هایی که شهردار تهران دستور اجرای آنرا برای آینده صادر کرد و برخی از آنها در سال آینده به بهره برداری خواهند رسید و یا عملیات آنها شروع می شود می توان به راه اندازی اسکان کارگری، راه اندازی و راه اندازی نیروگاه خورشیدی ۴۰ کیلو واتی در ساختمان معاونت ترافیک در ناحیه یک و پروژه توسعه و اورهال کردن ایستگاه پردازش پسماند منطقه اشاره نمود. همین طور مطالعه و راه اندازی راه ارتباطی بین منطقه های ۱۷ و ۱۸ از محدوده اطراف راه آهن تهران- اهواز که ضلع جنوب منطقه را از حالت بن بست خارج می کند و مکمل این پروژه، راه اندازی زیرگذر سواره رو در زیر مسیر خط آهن تهران –اهواز است که این دو پروژه جنوب منطقه را به شدت متاثر خواهد کرد، در دستور کار قرار گرفت.
لطفی در آخر به کلنگ زنی دو پروژه توسط شهردار تهران اشاره نمود و تصریح کرد: راه اندازی مرکز بهداشت مهرگان و حسینیه ثارالله کلنگ زنی شد که موجب می شود معبر ورودی به بخش جنوبی محله بلورسازی تا اسفندماه آزاد شود و یک معبر هشت متری در دسترس عموم قرار بگیرد. در حقیقت درمانگاه قدیمی تخریب شده و جابجا می شود و در این راه پیاده روسازی و روشنایی ایجاد و فضای بی دفاع شهری از بین می رود و شهروندان می توانند تا مترو زمزم با ایمنی و امنیت تردد کنند. علاوه بر این معبر تعریض خواهد شد فضای بی دفاع شهری نیز از بین می رود.1399/11/14
12:24:50
0.0 / 5
1026
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین