رئیس سازمان هواپیمایی كشوری:

می توانستیم هواپیماهای بهتری بخریم

می توانستیم هواپیماهای بهتری بخریم مرکز املاک: رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با انتقاد از خرید هواپیماهای کوچک بعد از امضای برجام اظهار داشت: می توانستیم به جای پنج هواپیمایی که تحویل گرفتیم، هواپیمای بزرگتری خریداری نماییم.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، تورج دهقانی زنگنه عصر امروز در نشستی خبری درباره بلیت هواپیما در سفرهای نوروز ۱۴۰۰ اظهار داشت: به شرکتهای هواپیمایی گفته ایم که پیش از گرفتن مجوز پرواز، از فروش بلیت و ایجاد تعهد بیشتر از توانشان جداً اجتناب کنند.
وی اضافه کرد: همینطور در صورت بروز تأخیر در پروازها، اطلاع رسانی شفاف به مسافران داشته باشند. سازمان هواپیمایی کشوری هم مکلف است با سایت های فروش بلیت هواپیما گران تر از نرخ مصوب برخورد و آنها را به دستگاه قضائی معرفی نماید.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری خاطرنشان کرد: شرکتهای هواپیمایی باید در هر ایستگاه فرودگاهی، یک نماینده مستقر داشته باشند تا در صورت بروز تأخیر یا ایجاد مشکل، پاسخگوی مردم باشند. معاونت هوانوردی این سازمان هم باید سایت های غیرمجاز فروش بلیت را تعطیل کند.
دهقانی زنگنه عنوان کرد: مقرر است ستاد ملی مقابله با کرونا دستورالعمل سفرهای هوایی نوروز را تهیه نماید تا در قالب آن پروازهای ایمن در روزهای نوروز داشته باشیم.
منتظر واکنش کشورها به گزارش سانحه هواپیمای اوکراینی هستیم
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره سانحه هواپیمای اوکراینی اظهار داشت: طبق اَنکس ۱۳ و کنوانسیون شیکاگو، به کشورهای دخیل در سانحه اوکراین گزارش داده ایم. آنها هم ۶۰ روز فرصت دارند تا به ما پاسخ بدهند. ۹ اسفند این فرصت تمام می شود. از چهار کشور که گزارش به آنها ارسال شده، سه کشور پاسخ داده اند که پاسخ ها کاملاً فنی، سازنده و در جهت گزارش کمیته سانحه سازمان هواپیمایی کشوری بوده است. منتظریم تا ۹ اسفند کشور چهارم هم نظرش را عرضه نماید.
وی اضافه کرد: اگر کشور چهارم نظر خویش را اعلام نکند، همکاران ما در تیم بررسی سانحه هواپیمای اوکراینی، تا آخر سال جاری نتیجه را برای عموم مردم منتشر خواهند کرد.
تلاش داریم قیمت بلیت برای سفرهای نوروزی افزایش نیابد
دهقانی زنگنه در مورد ساخت هواپیمای ۱۰۰ نفره در داخل اظهار داشت: ساخت این مدل از هواپیما در مرحله مطالعات قرار دارد و پیشرفت خوبی داشته ایم. شرکتهای بزرگی در حال طراحی و ساخت موتور این مدل از هواپیما هستند و نتایج آنرا اعلام خواهیم کرد.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری درباره قیمت بلیت پروازهای نوروزی اظهار داشت: طبق تفاهمی که با انجمن شرکتهای هواپیمایی داشته ایم، بنای ما این است که در نوروز هیچ گونه افزایش قیمت بلیت نداشته باشیم. امروز هم شرکت هواپیمایی «پارس ایر» بعنوان ایرلاین جدید، اولین پرواز خویش را انجام داد و در روزهای نوروز هم پرواز خواهد داشت.
وی درباره پروازهای خارجی در روزهای نوروز اظهار داشت: ما در مورد پروازهای خارجی تابع نظر ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم و به هر کشوری که به ما مجوز بدهد، پرواز خواهیم داشت. هم اکنون پروازها به ترکیه هم از جانب ایرلاین های ایرانی و هم شرکتهای هواپیمایی ترکیه ای انجام می شود و همه ایرلاین ها اعلام آمادگی کرده اند که در روزهای نوروز پروازهای ترکیه را بالا برند.
پول بلیت های نوروز ۹۹ هنوز عودت داده نشده است
دهقانی زنگنه در مورد بازگرداندن هزینه بلیت پروازهای خارجی که نوروز ۹۹ به علت آغاز انتشار کرونا متوقف شده بود و همچنان از جانب ایرلاین های خارجی به مردم بازگردانده نشده است، خاطرنشان کرد: بلیت هایی که ترکیش ایر فروخته، اعلام نموده در تاریخ دیگری با امتیازات بیشتر به مردم بازخواهد گرداند. شرکتهای خارجی دیگر هم که امکان بازگرداندن پول بلیت پروازهای خارجی را به مردم ندارند و سازمان هواپیمایی در حال پیگیری است تا پول مردم را تهیه نماید.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری درباره مکاتبه ایران ایر با بوئینگ برای تکمیل خرید هواپیما اظهار داشت: ایران ایر با بوئینگ مکاتبه کرده و منتظر پاسخ است ولی هنوز پاسخی دریافت نکرده است.
وی درباره اشتباه بودن خرید ATR اظهار داشت: من در آن مصاحبه اعلام کردم که کشورهای غربی برنامه ریزی کرده بودند تا هواپیماهای کوچک به ما بدهند و می توانستند هواپیماهای بزرگ تر بدهند، ولی نداده اند؛ من به اصل قراردادهای منعقده در مورد خرید هواپیما، انتقاد نداشتم و بعنوان نماینده دولت موافق این قراردادها هستم. درحالی که می توانستیم فعالیت نماییم و این پنج هواپیمای آخری که تحویل گرفتیم، هواپیماهای بهتری باشند.

1399/12/04
14:33:02
0.0 / 5
1099
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین