مقام مسئول در وزارت راه:

وام نوسازی بافت پیرامون حرم حضرت معصومه 140 میلیون تومان شد

وام نوسازی بافت پیرامون حرم حضرت معصومه 140 میلیون تومان شد به گزارش مرکز املاک مدیرکل راه و شهرسازی استان قم اظهار داشت: ساکنان بافت اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س) و بافت فرسوده قم می توانند برای نوسازی واحدهای خود تسهیلات بانکی ویژه دریافت نمایند.



به گزارش مرکز املاک به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حسن صبوری گفت: این اداره کل به دنبال سیاست های پیشران و محرک توسعه خود در بافت فرسوده، شرایط پرداخت تسهیلات را فراهم نموده است.
وی اضافه کرد: هدف از پرداخت این تسهیلات، نوسازی بافت، مقاوم سازی و بهینه سازی واحدهای مسکونی است تا ساکنین آن با آرامش و طیب خاطر در آن سکونت داشته باشند.
۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات ویژه محدوده اطراف حرم مطهر
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم اظهار داشت: ساکنان پیرامون حرف مطهر حضرت معصومه (س) می توانند از تسهیلات ۱۴۰ میلیون تومانی ساخت واحد مسکونی خود بهره مند گردند.
وی درباب جزئیات آن گفت: این دسته از ساکنان شهر قم می بایست با مراجعه به ساختمان شماره یک اداره کل راه و شهرسازی استان قم واقع در بلوار ۷۵ متری عمار یاسر، بلوار تعاون، مجتمع ادارات نسبت به موقعیت قرارگیری واحد خود در محدوده طرح توسعه پیرامون حرم مطهر کسب اطلاع و در صورت قرار داشتن در این محدوده درخواست خودرا اعلام کنند.
صبوری افزود: در صورت احراز شرایط اولیه، درخواست متقاضی به صندوق توسعه حرم های مطهر ارسال و بعد از موافقت آن صندوق، متقاضی به یکی از شعب بانک توسعه تعاون شهر قم معرفی می شود.
وی با اشاره به این که مبلغ این تسهیلات ۱۴۰ میلیون تومان است توضیح داد: این تسهیلات در مجموع با سود ۱۲.۶ درصد و بازپرداخت ۱۰ ساله و تنفس ۳ ساله و با پیشرفت فیزیکی حداقل ۱۵ درصد واحد مذکور پرداخت می شود.
وی با اشاره به اینکه شرط اساسی دریافت این تسهیلات تخریب کامل و ساخت مجدد واحد است اشاره کرد: ۵۰ درصد هزینه صدور پروانه توسط اداره کل راه و شهرسازی استان پرداخت خواهد شد.
۸۰ میلیون تومان تسهیلات بافت فرسوده
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم درباب پرداخت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده سایر نقاط شهر اظهار داشت: از طرف شرکت بازآفرینی شهری ایران ۵۰ میلیون تومان تسهیلات نوسازی واحدهای مسکونی در بافت های فرسوده شهر قم پرداخت می شود.
صبوری اضافه کرد: این تسهیلات با سود مشارکت ۹ درصد و تنفس یک تا دو سال خواهد بود.
وی با اشاره به توافق صورت گرفته با بانک عامل بخش مسکن توضیح داد: ۳۰ میلیون تومان تسهیلات دیگر نیز با سود ۱۸ درصد از طرف بانک مسکن به این دسته از متقاضیان پرداخت می شود.
به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان قم متقاضیان دریافت این تسهیلات می بایست به آدرس اینترنتی http/www.facility.udrc.ir مراجعه و درخواست خودرا ثبت کنند.
صبوری با اشاره به اینکه در پرداخت این نوع تسهیلات محدودیت منابع وجود دارد، گفت: در مرحله اول ۴۰۰ واحد مسکونی واقع در بافت فرسوده می توانند از این تسهیلات بهره مند گردند.
۴۰ میلیون تومان وام ودیعه اسکان
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم درباب وضعیت سکونت متقاضیان در زمان تخریب و نوسازی واحدها توضیح داد: ۴۰ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان ساخت واحدهای مسکونی در بافت فرسوده در قالب وام ودیعه اسکان از طرف صندوق کارآفرینی پرداخت می شود.
وی اشاره کرد: متقاضیانی که قرارداد نوسازی واحد خودرا در بافت فرسوده منعقد کرده باشند و پروژه خودرا تا حداقل ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی پیش برده باشند می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
صبوری اظهار داشت: این تسهیلات با سود چهار درصد و دوره بازپرداخت سه ساله به متقاضی پرداخت می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در آخر اشاره کرد: متقاضیان برای دریافت این تسهیلات نگرانی به خود راه ندهند و کاهش بوروکراسی اداری، تسهیل فرآیندها و تسریع در امور در دستور کار خواهد بود.


منبع:

1399/12/22
13:15:59
0.0 / 5
961
تگهای خبر: استان , بانك , تخریب , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین