معاون شهردار تهران خبر داد

40 هزار تاكسی در تهران نیازمند بازسازی

40 هزار تاكسی در تهران نیازمند بازسازی به گزارش مرکز املاک معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران اعلام نمود: نیمی از تاکسی های شهر تهران کاملا فرسوده و نیازمند بازسازی هستند.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، سید مناف هاشمی در مراسم امضای تفاهمنامه بازسازی کامل ۳۱ رام قطار مترو، طرح نوسازی ۱۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده شهر تهران و انعقاد قرارداد خرید ۱۰۵ دستگاه واگن قطار مترو، اظهار نمود: کمتر از یک هفته مانده به سال ۱۴۰۰ و امروز ما از برنامه های مختلف برای رونمایی از طرح ها داریم.
وی افزود: رونمایی از قطار ملی با دستور ریاست جمهوری در آینده صورت خواهد گرفت ولی امروز در این مراسم از این قطار بازدید خواهد شد علاوه بر آن دو ایستگاه مترو شهید ستاری و یادگار امام هم امروز افتتاح می شود.
هاشمی ضمن اشاره به تفاهمنامه هایی که امروز منعقد می شود، تصریح کرد: با اعتبار ۹۰۰ میلیارد تومانی شهرداری تهران و با کمک ۶۰۰ میلیارد تومانی دولت، ۱۰ هزار تاکسی در شهر تهران نوسازی می شوند.
به گفته وی، ۴۰ هزار از ۸۰ هزار تاکسی های شهر تهران کاملا فرسوده و نیازمند بازسازی هستند.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از انعقاد قرارداد ساخت ۱۰۵ واگن مترو میان شرکت واگن سازی تهران و مجموعه مترو در این مراسم اطلاع داد و یاداور شد: حجم این قرارداد حدود ۳۰۰۰ میلیارد تومان است که از منابع داخلی تأمین خواهد شد.
وی با ابراز امیدواری از اینکه واگن ملی به صورت انبوه در داخل کشور تولید شود، یاداور شد: اوراق مشارکت سال ۹۹ گرفتار مشکل شد ازاین رو می خواهم تا به ما کمک کنید چونکه تمام تلاش ها و فعالیتهای مترو و شرکت اتوبوسرانی و واگن سازی از راه اوراق مشارکت انجام شده است.
هاشمی اضافه کرد: اگر بتوانیم اوراق مشارکت سال ۹۹ که حدود هزار میلیارد آن متعلق به مترو و ۴۰۰ میلیارد آن متعلق به اتوبوسرانی است را دریافت نماییم می توانیم اقدامات گوناگونی را انجام دهیم.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران ضمن اشاره به ایستگاه مترو شهید ستاری و یادگار امام اظهار داشت: برای این دو ایستگاه جمعاً حدود ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است که با عنایت به شرایط سخت اقتصادی برای دولت و شهرداری ها به نظر کار بزرگی انجام شده است.
منبع:

1399/12/23
12:51:04
0.0 / 5
643
تگهای خبر: بازسازی , تولید , خرید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین