تحویل محوطه كارخانه سیمان ری به شهرداری تهران

تحویل محوطه كارخانه سیمان ری به شهرداری تهران مرکز املاک: به دنبال اجرائی کردن مصوبه شورای تامین شهرری، تحویل محوطه کارخانه سیمان ری به شهرداری تهران و رفع تصرفات غیر قانونی صورت گرفت.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، ، به دنبال ستاندن مصوبه شهردار تهران از هیئت دولت در خصوص تبدیل سیمان ری به موزه صنعت، شهرداری منطقه ۲۰ با ستاندن مجوز قضایی و معاضدت سرکلانتری نهم و یگان حفاظت شهرداری تهران و ابلاغ مصوبه شورای تامین شهرستان ری با ورود به محوطه سیمان ری، مبادرت به رفع تصرف و تحویل ملک مورد نظر کرد.
فرهاد افشار شهردار منطقه ۲۰ با بیان این خبر اظهار داشت: مرمت، بازسازی و تبدیل این مکان باارزش تاریخی به موزه صنعت سیمان با هماهنگی و همکاری متخصصین و هنرمندان به زودی شروع می شود.
او افزود: با وجود ابلاغ مصوبه هیئت وزیران، متصرفین غیر قانونی در امتداد اجرائی نمودن مصوبه دولت، چندین مرتبه کارشکنی می کردند و اقدامات ایشان منجر به تخریب این اثر تاریخی می شد که نهایتا با مساعدت و حسن ظن دادسرای عمومی و انقلاب شهر ری، این میراث باارزش ملی که در کنار تپه و دژ تاریخی " رشکان " در پهنه جنوب تهران قرار دارد، انتزاع ید از متصرفین شد و ملک جهت اقدامات بعدی تحویل سازمان نوسازی شهر تهران شد.
براساس گزارش پایگاه خبری شهر، شهردار منطقه ۲۰ با اشاره به اهمیت حفظ آثار و بناهای تاریخی در ری اظهار نمود: هر گونه تصرف، تغییر و یا تخریب آثار تاریخی و سو استفاده از این فضاهای ارزشمند، با واکنش صریح، دقیق و قانونی شهرداری روبرو می شود و ما وظیفه خودرا بطور کامل به انجام می رسانیم.

منبع:

1400/01/02
18:24:34
0.0 / 5
910
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین