خودروهای نو برای بهره مندی از تخفیف 20 درصدی طرح ترافیك معاینه فنی برتر بگیرند

خودروهای نو برای بهره مندی از تخفیف 20 درصدی طرح ترافیك معاینه فنی برتر بگیرند مركز املاك: تهران - مدیرعامل ستاد مركزی معاینه فنی خودروی تهران اظهار داشت: خودروهای نو(صفر كیلومتر) برای بهره مندی از تخفیف 20 درصدی عوارض طرح جدید ترافیك پایتخت، نیازمند دریافت برگه معاینه فنی برتر هستند.


نواب حسینی منش روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینكه خودروهای نو تا چهار سال از دریافت معاینه فنی معاف هستند، اضافه كرد: این معافیت به منزله داشتن معاینه فنی برتر(براساس ضوابط طرح ترافیك كاهش) نیست.
وی اظهار نمود: مالكان خودروهای نو برای بهره مندی از 20 درصد تخفیف عوارض ورود به محدوده طرح ترافیك تهران، باید نسبت به دریافت معاینه فنی برتر خودرو اقدام نمایند.
به گفته وی، از جانب دیگر، سال آینده خودروهایی كه فاقد معاینه فنی باشند در صورت تردد در سطح شهر تهران، پلاك آنها با استفاده از دوربین های مكانیزه ثبت و اعمال قانون(50 هزار تومان جریمه) می شوند.
حسینی منش همینطور به مالكان خودروهای صفر سفارش كرد كه برای اطمینان از سلامت خودروی خود و همینطور دریافت برگه معاینه فنی برتر به یكی از مراكز 13 گانه ثابت شهر تهران رجوع كنند.
وی در مورد تفاوت بین آزمون معاینه فنی معمولی و برتر اظهار داشت كه آزمون های معاینه فنی برتر بخصوص در بخش تست های آلایندگی هوا سختگیرانه تر است.
به گزارش مركز املاك به نقل از ایرنا، برپایه مصوبه روز گذشته شورای اسلامی شهر تهران، طرح جدید ترافیك پایتخت از 15 فروردین سال آینده اجرا می گردد.
درحال حاضر 2 طرح محدوده «ترافیك» و «زوج و فرد» در شهر تهران اجرا می گردد كه ورود به محدوده ترافیكی منوط به داشتن مجوز و ورود به محدوده طرح زوج و فرد برپایه رقم سمت راست پلاك خودروها می باشد.
زمان اجرای طرح ترافیك فعلی روزانه(شنبه تا چهارشنبه) از ساعت 6: 30 تا 17 و طرح زوج و فرد از ساعت 6: 30 تا 19 و در ایام پنجشنبه از ساعت 6: 30 تا 13 می باشد.
البته برپایه طرح جدید ترافیك، زمان اجرایی این 2 طرح در سال آینده 6: 30 تا 19 خواهد بود ضمن اینكه روزهای پنجشنبه این طرح ها اجرا نخواهد شد.
ساعت تردد خودروها در طرح جدید ترافیك در 3 محدوده زمانی 6: 30 دقیقه تا 10، 10 تا 16 و از 16 تا 19 تقسیم بندی شده است.
نرخ ورود به محدوده طرح جدید ترافیك هم از 13 هزار و 400 تومان آغاز و سقف آن 36 هزار تومان در روز است.
در طرح جدید ضرایب و تخفیف های برای تعیین نرخ عوارض ورود به محدوده طرح ترافیك شامل داشتن معاینه فنی برتر(20 درصد تخفیف) و همینطور زمان تردد در محدوده در نظر گرفته شده است.
براساس ضوابط طرح جدید، عوارض ورود به محدوده طرح برای جانبازان و معلولان به صورت كلی با 50 درصد تخفیف دریافت می گردد و عوارض طرح برای جانبازان بیش از 70 درصد و همین طور جانبازان اعصاب و روان بیش از 25 درصد صورت مجانی است.
همچنین 3 درصد مجموع سهمیه طرح جدید ترافیك تهران با ضریب نیم درصد(50 درصد تخفیف) به گروه های خاص همچون خبرنگاران و روزنامه نگاران و عكاسان خبری اختصاص داده شده است.
عوارض تردد وسایل نقلیه پلاك تهران همچون آژانس ها، موسسات اتومبیل كرایه و حمل و بار نظیر وانت بارها و سرویس مدارس كه دارای مجوز یا پروانه فعالیت از شهرداری تهران باشند، در سقف مجوزهای ورودی در سال با اعمال ضریب نیم درصد تعیین و محاسبه می گردد.
همچنین تاكسی های اینترنتی باید مجوز از شهرداری بگیرند تا به درخواست طرح ترافیك آنها رسیدگی شود
براساس اعلام شهرداری تهران، ورود به محدوده ترافیكی زوج و فرد هم در سال 98 با ادغام در طرح ترافیكی اصلی منوط به پرداخت عوارض خواهد شد.
خبرنگار: مهدی مقدر - انتشار: محسن فتاحی
تهرام/9343**1625


1396/11/11
15:59:01
5.0 / 5
3925
تگهای خبر: شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین