بررسی استفساریه مصوبه انتخاب حسابرس و حسابرسی از شهرداری تهران در شورا

بررسی استفساریه مصوبه انتخاب حسابرس و حسابرسی از شهرداری تهران در شورا به گزارش مرکز املاک با تصمیم اعضای شورای شهر تهران استفساریه شهردار تهران درمورد مصوبه نظام‎نامه انتخاب حسابرس و حسابرسی از شهرداری تهران، سازمان‎ها، شرکت‎ها و موسسات وابسته و تابعه با قید یک فوریت در شورا بررسی می شود.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، در سیصد و چهارمین جلسه علنی شورا دو فوریت استفساریه شهردار تهران مصوبه نظام‎نامه انتخاب حسابرس و حسابرسی از شهرداری تهران، سازمان‎ها، شرکت‎ها و موسسات وابسته و تابعه مورد بررسی قرار گرفت و در این راستا حامد مظاهریان معاون برنامه ‎ریزی، توسعه شهری و امور شورا و سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران در این خصوص اظهار داشت: یک مساله حقوقی در حوزه ارتباط‎های نظارتی شهرداری بروز کرده است.
وی ادامه داد: دیوان محاسبات تقاضای دسترسی به معاملات و مسائل مالی شهرداری را دارد، اما قاعدتا نهادهای نظارتی برای شهرداری وجود دارند و شهرداری خویش را پاسخگو به شورای شهر می داند. این درحالیست که دیوان محاسبات در جایی توان دخالت دارد که بودجه آن از دولت باشد.
مظاهریان افزود: با این وجود شهرداری این اجازه را داده است اما این نظارت درحال گسترش است و اخطاریه‎ ها درحال افزایش هستند و حال شهرداری در این خصوص از شورا استفسار می کند و این امر به یک کشمکش حقوقی تبدیل گشته است.
مرتضی الویری رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا با عنایت به این که این استفساریه در کمیسیون مورد بحث قرار نگرفته است، درخواست نمود که دو فوریت آن به یک فوریت تبدیل گردد تا کمیسیون ماجرا را بررسی کند.
به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، تبدیل دو فوریت به یک فوریت به رای گذاشته شد و با ۱۶ رای موافق به تصویب رسید.
رای موافق شورا به تجمیع وجوه درآمدی شهرداری در حساب متمرکز
یک فوریت لایحه شهردار تهران درمورد «تایید حساب تمرکز وجوه درآمدی - سازمان بوستان‎ها و فضای سبز شهرداری - سازمان زیباسازی شهر تهران - سازمان پایانه‎ ها و پارک‎ سوارها - سازمان آتش‎نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران - سازمان حمل و نقل و ترافیک - شرکت برج میلاد» مورد بررسی اعضا قرار گرفت و به تصویب رسید.
به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، یک فوریت لایحه شهردار تهران درمورد «تایید حساب تمرکز وجوه درامدی - سازمان بوستان‎ها و فضای سبز شهرداری - سازمان زیباسازی شهر تهران - سازمان پایانه‎ ها و پارک‎ سوارها - سازمان آتش‎نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران - سازمان حمل و نقل و ترافیک - شرکت برج میلاد» در سیصد و چهارمین جلسه شورا مورد بررسی قرار گرفت و وحید عرب، مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تهران در این خصوص اظهار داشت: برپایه تبصره ۱۲ ذیل ماده ۸۰، کلیه درآمدهای شهرداری باید به حساب هایی واریز شوند که به تایید شورای شهر رسیده باشند، در بودجه سال ۱۴۰۰، یک سری درآمدهای اختصاصی تعریف شده بودند و هشت حساب برای این موارد همچون عوارض گسترش فضای سبز و عوارض کسر پارکینگ و... ذکر شده است. بنابراین لایحه را با جدول پیوست معرفی کردیم.
سید حسن رسولی در این خصوص اظهار داشت: مصوبه ما در بودجه سالجاری تصریح می‎کند که این درآمدها از درآمدهای اختصاصی هستند و در خزانه متمرکز شهرداری در همین حساب‎ها واریز شده و حسب مصوبه شورا در موارد تعیین شده به هزینه گرفته می‎ شود. اما ابهام چیست؟
عرب در پاسخ اظهار داشت: در اینجا صرفاً درخواست تایید حساب‎ها را داریم.
به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، در انتها یک فوریت لایحه بدون مخالف و موافق به رای گذاشته شد و با ۱۴ رای موافق به تصویب رسید.1400/04/01
21:04:42
0.0 / 5
329
تگهای خبر: توسعه , خدمات , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین