مدیركل گمركات خراسان جنوبی:

مرز ماهیرود تعطیل شد

مرز ماهیرود تعطیل شد مرکز املاک: مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی ضمن اشاره به این که گمرک ابونصر فراهی به دست نیروهای طالبان افتاده است، اظهار داشت: باتوجه به این مورد هم اکنون گمرک و بازارچه ماهیرود تعطیل می باشد.حسن رحیمی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: گمرک ابونصر فراهی (گمرک هم مرز با ماهیرود در خراسان جنوبی) به دست نیروهای طالبان افتاد که این امر وقفه ای در حوزه تبادلات تجاری به وجود آورده است.
مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی بیان نمود: منطقه از قبل هم در دست نیروهای طالبان بود ولی گمرک که در اختیار نیروهای دولتی بود به دست طالبان افتاد و از این جهت فعلا گمرک و بازارچه و مرز ماهیرود تعطیل می باشد.
رحیمی زاده با اشاره به اینکه این مورد فقط برای مرز ما نیست بلکه مرز دوغارون در خراسان رضوی هم به این علت تعطیل شده است، افزود: البته امیدواریم این مورد طولانی مدت نباشد و بنای ما هم بر این است که در تجارت ما با کشور افغانستان وقفه ای حاصل نشود و فعالان اقتصادی ما بتوانند به کار خود ادامه دهند.
گفتنی است خراسان جنوبی ۳۳۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد و ولایت فراه و گمرک ابونصر فراهی در افغانستان هم مرز با شهرستان سربیشه در خراسان جنوبی است که بعنوان سومین معبر رسمی ایران با کشور افغانستان شناخته می شود.


منبع:

1400/04/18
22:08:22
0.0 / 5
269
تگهای خبر: گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین